PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Słońce, wiatr, zimno... Dla wielu gdańszczan w sam raz na spacer
Słońce, wiatr, zimno... Dla wielu gdańszczan w sam raz na spacer
Setki gdańszczan wstało od wielkanocnego stołu, by urządzić sobie spacer w pierwszy dzień świąt. Pogoda tylko na pierwszy rzut oka była piękna. W Gdańsku mieliśmy sporo słońca, ale mocny zimny wiatr przypominał, że na pełnię wiosny trzeba jeszcze poczekać. Entuzjazm spacerowiczów na plaży w Brzeźnie wywołała załoga żaglówki, która podpłynęła blisko mola. Przyjemne nadmorskie chwile zarejestrował nasz fotoreporter, Grzegorz Mehring.

Chłodno? Nie szkodzi! Na świąteczny spacer - najlepiej w rodzinnym gronie
Chłodno? Nie szkodzi! Na świąteczny spacer - najlepiej w rodzinnym gronie
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W niedzielę, 16 kwietnia - pierwszy dzień świąt wielkanocnych - po południu temperatura w Gdańsku dochodziła maksymalnie do +5 stopni Celsjusza. I były to najcieplejsze chwile, bowiem od rana powiewał dość mocny i chłodny wiatr. Temperatura odczuwalna przez większoć dnia wynosiła ok. +2 st. C. Niebo od rana przecierało się, ale chmury zdążyły zrobić swoje - tu i ówdzie popadał przelotny deszcz. Ci, którzy zdecydowali się na spacer po nadmorskiej plaży, najwyraźniej nie przejmowali się takimi warunkami - sprawę załatwiły ciepłe kurtki, czapki, kaptury i rękawiczki.

Według synoptyków, w lany poniedziałek - 17 kwietnia - pogoda ma być nawet nieco gorsza. Podobna temperatura, więcej chmur i nieco mocniejszy wiatr (maksymalnie do 60 km/h). Dobra wiadomość dla kibiców wybierających się na derby Trójmiasta Lechia-Arka na Gdańsk Energia Stadionie: wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie powinno być większych opadów deszczu - jeśli już pokropi, to przelotnie i mało.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl