PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W Gdańsku od czwartku słońce i tłumy. Piękna pogoda była również w niedzielę

W Gdańsku od czwartku słońce i tłumy. Piękna pogoda była również w niedzielę
Już pierwszy dzień długiego weekendu zachęcał do wypoczynku na łonie natury. Słoneczna aura nie opuściła Gdańska aż do niedzieli. Mieszkańcy i turyści wypoczywają w parkach, na plażach, odwiedzają urokliwe części miasta i znów spotykają się restauracyjnych ogródkach. Zobacz naszą fotorelację.
Tak w porze obiadowej wyglądał wjazd do Trójmiasta od strony autostrady A-1. Bordowym kolorem oznaczony jest korek przy bramkach zjazdowych w Rusocinie
Tak w porze obiadowej wyglądał w czwartek wjazd do Trójmiasta od strony autostrady A-1. Bordowym kolorem oznaczony jest korek przy bramkach zjazdowych w Rusocinie
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Do Gdańska przyjechało mnóstwo gości. Przybywali już w środę wieczorem. Każdy, komu udało się zdobyć dzień urlopu w piątek 4 czerwca, skorzystał z uroków aż czterech wolnych dni.

Rowerowe przejażdżki są prawdziwym hitem podczas długiego weekendu
Aktywny wypoczynek. Rowerowe przejażdżki są prawdziwym hitem podczas długiego weekendu
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


W przeciwieństwie do pierwszych dni maja, teraz mieliśmy prawdziwie letni długi weekend. Słońce, brak opadów i temperatura powyżej 20°C tak wyglądał już czwartek w Gdańsku. Nic dziwnego, że ludzie chętnie wybierali się na świeże powietrze. Nasz fotoreporter pokazał, jak odpoczywali mieszkańcy i turyści. Spacerowano po Głównym Mieście, oblężone były tereny zielone, mnóstwo osób wybrało się też na plażę. To też był dzień, na który na pewno nie mogą narzekać restauratorzy. Ogródki pełne były klientów.

Długi Targ. Przez cały czwartek było tu pełno spacerowiczów
Długi Targ. Przez cały czwartek było tu pełno spacerowiczów
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 


Część obostrzeń sanitarnych dotyczących pandemii została niedawno poluzowana. Coraz więcej osób jest też zaszczepionych. Nic więc dziwnego, że spragnieni normalności ludzie chętnie korzystali z ładnej pogody. Na wolnym powietrzu od maja można chodzić bez maseczki, ale przepisy nie zmieniły się, co do innych zasad odpowiedzialnego zachowania w czasach pandemii - zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek w salach, pomieszczeniach, środkach komunikacji publicznej.

 

Molo i plaża w Gdańsku Brzeźnie wyglądały jak w szczycie letniego sezonu
Molo i plaża w Gdańsku Brzeźnie wyglądały jak w szczycie letniego sezonu
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Synoptycy z serwisu MeteoPomorze przewidują, że słońce i umiarkowanie wysoka temperatura będą nam towarzyszyć co najmniej do końca tygodnia.

POGODA NA DŁUGI WEEKEND 3-6 CZERWCA


Rozpoczynamy dłuższy - nie ograniczając się tylko do najbliższych 4 dni - okres spokojnej, w dużej mierze pogodnej i ciepłej (choć bez upałów) aury. Według obecnych wyliczeń ma potrwać przynajmniej do końca pierwszej dekady czerwca.

CZWARTEK, 3 CZERWCA:
Przewaga pogodnej aury, zachmurzenie zmienne (brak - umiarkowane). W dzień od 17-20 stopni w pasie wybrzeża do 21-22 stopni na zachodzie i południu. Nocą między 9 a 13 stopni. Wiatr słaby, wschodni. Ciśnienie stabilne.

PIĄTEK, 4 CZERWCA:
Zachmurzenie zmienne od małego do dużego. W ciągu dnia lokalnie może przelotnie popadać - głównie w centrum i na wschodzie. W dzień od 16-20 stopni w pasie wybrzeża do 23-24 stopni na zachodzie i południu. Nocą między 9 a 13 stopni. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Ciśnienie stabilne.

SOBOTA, 5 CZERWCA:
Przewaga pogodnej aury, chmur niewiele bądź brak. W dzień od 17-20 stopni w pasie wybrzeża do 23-24 stopni na zachodzie i południu. Nocą między 7 a 11 stopni. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Ciśnienie powoli spadające.

NIEDZIELA, 6 CZERWCA:
Przewaga pogodnej aury, zachmurzenie zmienne (brak - umiarkowane). W dzień od 16-20 stopni w pasie wybrzeża do 24-25 stopni na południu. Nocą między 6 a 10 stopni. Wiatr słaby, północno-wschodni. Ciśnienie stabilne.

PLANSZA_POG

 

Zobacz fotorelację z pierwszego dnia długiego weekendu:

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl