PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Skywayrun, czyli nocny bieg po pasie startowym lotniska

Skywayrun, czyli nocny bieg po pasie startowym lotniska
Biegaczy spotykaliśmy już na głównej arterii Gdańska, w pasie nadmorskim, i wielu miejskich ulicach. Jak się okazuje, niektórym "to nie wystarcza" i chcą przebiec się w miejscu nietypowym, a najlepiej niedostępnym na co dzień. Takim jest teren portu lotniczego. Na naszym portalu będziecie mogli zobaczyć Państwo na żywo relację sobotnio-niedzielnego wydarzenia w godz. 23.45 – 3.00.
Pas startowy gdańskiego lotniska opanują w weekend... biegacze
Pas startowy gdańskiego lotniska opanują w weekend... biegacze
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Na co dzień na pas startowy mogą wejść jedynie pracownicy techniczni lotniska. Tym razem okazję będzie miał każdy, kto zapisał się na to wydarzenie (zapisy prowadzone były od stycznia br.)

Skywayrun organizowane były, bądź będą, na kilku polskich lotniskach. W Gdańsku takie wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy. W tym nocnym biegu weźmie udział blisko dwa tysiące osób.

Co nietypowe, jak na imprezę biegową, jej uczestnicy będą musieli nie tylko odebrać tzw. pakiet startowy, ale obowiązkowo przejść także odprawę - tak jak przed lotem.

Bieg na gdańskim lotnisku odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (9/10 czerwca), a rozpocznie się o godz. 1.00. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów. Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe medale. Najszybsi mogą też liczyć na atrakcyjne nagrody, ufuncdowane m.in. przez zarząd gdańskiego portu lotniczego.

Na stronie www.gdansk.pl będziecie mogli Państwo śledzić na żywo to, co będzie działo się w Rębiechowie.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl