PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Masz problemy rodzinne? Do końca maja korzystaj z bezpłatnych porad psychologów

Masz problemy rodzinne? Do końca maja korzystaj z bezpłatnych porad psychologów
Gdańszczanie borykający się z problemami rodzinnymi mogą skorzystać z pomocy psychologów w ramach IV edycji Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej 2019 roku. Do końca maja na mieszkańców czekać będą specjaliści w dziewięciu Centrach Pracy Socjalnej MOPR i Centrum Interwencji Kryzysowej.
psycholog-001_798x533
Spotkanie inicjujące Gdańską Sieć Psychologiczną - bezpłatną pomoc psychologiczną dla mieszkanców. Nz. Piotr Kowalczuk, zast. prezydenta Gdańska ds usług społecznych i edukacji, Katarzyna Wieczorek (Prezes Fundacji Przystań) i Anna Jarząbek psycholog  
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

W środę, 15 maja rozpoczęła się IV edycja Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej 2019 pod hasłem „Zdrowie zaczyna się w głowie - EMOCJE”.

- Do kontaktu z naszymi specjalistami od 15 do 31 maja zachęcamy przede wszystkim gdańszczanki i gdańszczan, którzy zmagają się z problemami emocjonalnymi wynikającymi ze skomplikowanej sytuacji rodzinnej - mówi Sylwia Ressel, konsultant ds. komunikacji społecznej Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Psycholodzy pomogą rozwikłać okoliczności kryzysowe. Wesprą potrzebujące osoby w emocjonalnej opresji.

Od 15 do 24 maja, w godzinach od 8.00 do 15.00 bezpłatnych konsultacji udzielać będą psycholodzy w dziewięciu Centrach Pracy Socjalnej MOPR, w dzielnicach (adresy, kontakt telefoniczny do CPS na stronie MOPR).

Od 15 do 31 maja wsparcie dostępne jest też (na zlecenie MOPR) w Centrum Interwencji Kryzysowej przy pl. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie, telefon całodobowo: 58 511 01 21 lub 58 511 01 22.

- Ważne abyśmy nie bali spotkać się z psychoterapeutą, czy poradzić się psychologa - mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Korzystanie z ich pomocy to przejaw dojrzałości. Dzięki organizowanym w Gdańsku Dniom Pomocy Psychologicznej promujemy wśród mieszkańców postawę odpowiedzialności za siebie i innych, zachęcamy, aby w przypadku problemów, zwracali się o pomoc do specjalistów.  

Głównymi organizatorami Dni są: Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, Fundacja Wspierania Rodzin „Przystań” i Wydział Rozwoju Społecznego UMG, partnerem m.in. MOPR.

Więcej informacji oraz oferta wsparcia:

Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej

Czytaj także: 

Rusza Sieć Pomocy Psychologicznej. Bezpłatnie, bez kolejki, dyskretnie

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl