Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Skład na pierwszą ligę gotowy. Wybrzeże w komplecie

Trener Grzegorz Dzikowski w najbliższym sezonie będzie miał do dyspozycji jedenastu żużlowców. Ostatnimi, którzy dołączyli do ekipy Renault Zdunek Wybrzeże są Krzysztof Jabłoński i Magnus Zetterstroem. W styczniu 2016 r. zaplanowano zgrupowanie kondycyjne we Władysławowie.

Skład na pierwszą ligę gotowy. Wybrzeże w komplecie
A
A
data publikacji: 27 grudnia 2015 r.

Magnus Zettestroem z pucharem za awans do pierwszej ligi żużlowej
Magnus Zettestroem z pucharem za awans do pierwszej ligi żużlowej
Jerzy Pinkas

Linus Sundstroem, Renat Gafurow, Eduard Krcmar, Anders Thomsen, Magnus Zetterstroem, Kamil Brzozowski, Oskar Fajfer, Krzysztof Jabłoński, Dominik Kossakowski, Patryk Beśko i Aureliusz Bieliński - tak będzie wyglądał skład zespołu Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który w sezonie 2016 rywalizować będzie w pierwszej lidze żużla.

Ostatnimi, którzy podpisali nowe umowy na starty w gdańskim klubie byli Zetterstroem i Jabłoński.

- Gdańsk jest fantastyczny, to jest mój drugi dom. Jestem częścią tego miasta i tutaj chciałbym zakończyć karierę za kilka lat - śmieje się 44-letni Szwed Magnus Zettestroem, który w Wybrzeżu jeździł w latach 2008-11 oraz w minionym sezonie, w którym był nawet najskuteczniejszym zawodnikiem drugiej ligi ze średnią biegową 2.403 pkt.

Popularny „Zorro” - dotychczasowy kapitan Renault Zdunek Wybrzeże - we wtorek, 22 grudnia, podczas dorocznej Gdańskiej Gali Sportu został wybrany, obok pięciu innych osób, Osobowością Sportową Roku 2015.

- Gdański klub prowadzony jest przez poważnych ludzi i rozsądnie stąpa po ziemi a nad morzem skompletowano solidną ekipę, to wszystko zdecydowało o moim wyborze - stwierdził 38-letni Krzysztof Jabłoński, który zawodnikiem Wybrzeża był w latach 2004-08 oraz w decydującej części sezonu 2015, gdzie w czterech spotkaniach uzyskał średnią 2,524.

Co ciekawe Zettestroem i Jabłoński w przeszłości byli indywidualnymi mistrzami Europy: Szwed w 2002 roku, Polak w 2006.

Gdańszczanie rywalizację o ligowe punkty rozpoczną dopiero na wiosnę, ale już w styczniu - a dokładnie 11 stycznia 2016 roku - spotkają się na kilkudniowym zgrupowaniu kondycyjnym w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie.

- Dzięki temu nasi zawodnicy będą lepiej przygotowani do sezonu - przekonuje Grzegorz Dzikowski, trener żużlowców Renault Zdunek Wybrzeże. - Przed rokiem takiego komfortu nie mieliśmy, bo w ogóle nie było wiadomo, czy wystartujemy. Teraz wszystko jest poukładane i spokojnie możemy zająć się jedynie kwestiami sportowymi.

Na zgrupowaniu mają pojawić się wszyscy zakontraktowani zawodnicy.

Przypomnijmy, że gdański klub w połowie grudnia 2015 otrzymał warunkową licencję na starty w pierwszej lidze. Warunek zostanie spełniony jeśli na torze przy ul. Zawodników do końca marca 2016 roku pojawi się banda pneumatyczna. Ma o to zadbać zarządca obiektu, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora