Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sierpniowy długi weekend w komunikacji miejskiej. Jak jeżdżą autobusy i tramwaje?

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 sierpnia, tramwaje i autobusy kursować będą według sobotnich i odpowiednio świątecznych rozkładów jazdy. W poniedziałek, 15 sierpnia, według świątecznych rozkładów jazdy. Dwie „plażowe” linie tramwajowe będą funkcjonować z częstotliwością co 20 minut.

Sierpniowy długi weekend w komunikacji miejskiej. Jak jeżdżą autobusy i tramwaje?
A
A
data publikacji: 13 sierpnia 2016 r.

www.gdansk.pl

Linia 63

Łostowice Świętokrzyska - Havla - Witosa - Armii Krajowej - Dworzec Główny - Zwycięstwa - Hallera - Brzeźno Plaża,


Linia 68:

Łostowice Świętokrzyska - Havla - Witosa - Armii Krajowej - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Budzysza - Stryjewskiego - Nowotna - Stogi Plaża.


Linie 3 i 8:

Do 31 sierpnia włącznie w dni powszednie oraz soboty, niedziele i święta wybrane kursy realizowane są na wydłużonej trasie do Stogów Plaży


Linia N0:

W noce z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek, do nocy 28/29 sierpnia włącznie funkcjonuje według taryfy nocnej i z częstotliwością co 30 minut w relacji: Łostowice Świętokrzyska – Chełm – Brama Wyżynna – Opera – Zaspa – Oliwa – Wrzeszcz – Opera - Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Chełm - Łostowice Świętokrzyska.


W świąteczny poniedziałek, 15.08.2016 r., wszystkie linie autobusowe i tramwajowe będą funkcjonować według rozkładów jazdy ważnych w dni świąteczne.


Ofertę wakacyjną gdańskiej komunikacji miejskiej uzupełniają również tramwaje wodne na liniach F5 (Żabi Kruk – Westerplatte) oraz F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa). Przypominamy, że linia F5 od niedawna obsługuje przystanek „Brzeźno”, a F6 zawija także na Wyspę Sobieszewską.


Nie można także nie wspomnieć o wycieczkach zabytkowym tramwajem z przewodnikiem po Gdańsku, organizowanych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku w weekend wakacji. „Tram Tour” To fantastyczna okazja nie tylko do podróży przepięknie odrestaurowanym, klimatycznym tramwajem pojazdem z „duszą”, ale i do wysłuchania wielu ciekawostek o Gdańsku.
 

Długi weekend to nie tylko okazja do odpoczynku, relaksu i świętowania, ale i szereg wydarzeń sportowych, czy kulturalnych.

Po koncercie „Solidarity of Arts 2016” ueuchomiona zostanie dodatkowa komunikacja autobusowa.

Poniedziałek, 15 sierpnia, minie pod znakiem „XXII Maratonu Solidarności”, warto zapamiętać, które linie autobusowe tego dnia będą funkcjonować na trasach objazdowych.