PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siedlce - Suchanino. Zobacz jak powstają nowe schody łączące obie dzielnice

Siedlce - Suchanino. Zobacz jak powstają nowe schody łączące obie dzielnice
Między dzielnicą Siedlce a dzielnicą Suchanino budowane są nowe schody. Finansowanie odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zastąpią rozebrane już stare schody. Koszt prac to 154 tys. zł.
Remont schodów między Suchaninem a Siedlcami
Remont schodów między Suchaninem a Siedlcami
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Ten projekt został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Stare schody łączące Siedlce z Suchaninem to obiekt - rzec można - kultowy. Łączą one ul. Nad Jarem oraz Skarpową z ul. Powstańców Warszawskich.

Przewyższenie w tym miejscu jest spore. Schody mające 50 metrów od lat służyły mieszkańcom, łącząc obie dzielnice, umożliwiając dotarcie do szkoły, marketów spożywczych, centrum handlowego, przychodni lekarskiej i różnych usług oraz komunikacji miejskiej. Jednak ich stan pozostawiał wiele do życzenia.

Mieszkańcy skutecznie zgłosili budowę nowych schodów jako projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018 i zdobyli poparcie.

 

lokalizacj OK

 

Najpierw konieczne były prace rozbiórkowe polegające na wyburzaniu schodów i demontażu płyt chodnikowych.

Inwestycja polegać będzie nie tylko na budowie nowych schodów i remoncie murów oporowych. Odnowione zostaną też balustrady, wymieniona nawierzchnia chodników prowadzących do schodów. Pojawią się elementy małej architektury i nowa zieleń. Postawione zostaną 2 ławki umożliwiające odpoczynek, przy schodach zostanie też zainstalowany monitoring w celu poprawy bezpieczeństwa, a także 2 latarnie oświetlające teren. Co ciekawe stanie też w pobliżu schodów tablica informacyjna przedstawiająca historię Siedlec, Suchanina i ul. Skarpowej.

Nowe schody powoli nabierają już ostatecznego kształtu
Nowe schody powoli nabierają już ostatecznego kształtu
zdj. Grzegorz Mehrin/gdansk.pl

 

Za nami są już prace szalunkowe, teraz układane są nowe stopnie i podjazdy, a przechodzący w pobliżu mieszkańcy Siedlec i Suchanina mogą podziwiać postępy prac.

Wykonawcą prac jest firma Lehmann, a koszt inwestycji wyniesie prawie 154 tysiące złotych. Koniec remontu planowany jest na II kwartał 2020 r.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl