PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siedlce. Przyjdź dzisiaj na dyżur dzielnicowych i zgłoś sprawę, którą należy się zająć

Siedlce. Przyjdź dzisiaj na dyżur dzielnicowych i zgłoś sprawę, którą należy się zająć
Rada Dzielnicy Siedlce, wraz z komendantem VIII Komisariatu Policji w Gdańsku oraz Strażą Miejską, opracowała program poprawy bezpieczeństwa i porządku na terenie dzielnicy. Choć wyznaczono w nim wiele "problematycznych" lokalizacji i kwestii, którymi służby mundurowe powinny się zająć, to mieszkańcy będą mieli możliwość zasygnalizowania kolejnych, bez konieczności zgłaszania się na komisariat. Pierwszy dyżur - we wtorek, 3 września.
Radni Siedlce zachęcają mieszkańców do zgłaszania się na dyżury dzielnicowych
Radni Siedlec zachęcają mieszkańców do zgłaszania się na dyżury dzielnicowych
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

W trakcie prac nad wspomnianym programem, wyznaczono miejsca publiczne, w których najczęściej spożywano alkohol, a także te, gdzie dochodziło do groźnych sytuacji, bądź też podrzucano nielegalnie śmieci. Za działanie priorytetowe uznano objęcie szczególną ochroną placów zabaw i boisk szkolnych, aby dzieci mogły z nich bezpiecznie korzystać. Policja zintensyfikowała w wyznaczonych lokalizacjach patrole.

- Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym, począwszy od września, w każdy pierwszy wtorek miesiąca w siedzibie Rady Dzielnicy organizowane będą regularne dyżury dzielnicowych. Będą przyjmowali od mieszkańców Siedlec sprawy wymagające pomocy lub interwencji mundurowych - informuje Brygida Folkmann-Banaszak, Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Siedlce.

 

Pierwszy dyżur zaplanowano w najbliższy wtorek, 3 września, w godzinach 18.00 – 19.00.

Siedziba Rady Dzielnicy Siedlec mieści się przy ul. Kartuskiej 63-65 (obok przychodni).

 

Radni dzielnicowi zapraszają mieszkańców Siedlec zarówno na spotkanie z dzielnicowymi, jak i na swoje cotygodniowe dyżury w każdy wtorek, w godz.18 - 19.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl