PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siedem meczów w 21 dni - maraton siatkarzy Trefla. Na koniec Final Four Pucharu Polski

Siedem meczów w 21 dni - maraton siatkarzy Trefla. Na koniec Final Four Pucharu Polski
- Przed nami jeden z najintensywniejszych i zarazem najbardziej kluczowych momentów sezonu - zaznacza trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski. W niedzielę, 23 lutego, rozpoczynają siatkarski maraton: na początek Bydgoszcz, potem Gdańsk, Kędzierzyn-Koźle, znowu Gdańsk (trzykrotnie) oraz Katowice.
W dniu 14 lutego siatkarze Trefla pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:0
W dniu 14 lutego siatkarze Trefla pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:0
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Siatkarze Trefla od 14 lutego odpoczywali od rywalizacji o punkty. Po meczu z Cuprum Lubin, który w Ergo Arenie obejrzało 9 980 osób - większość widzów to dzieci ze 125 pomorskich szkół, w których uczy się języka kaszubskiego - mogli skupić się na treningu. Teraz przed gdańszczanami jeden z najintensywniejszych momentów w sezonie.

W niedzielę, 23 lutego, o godz. 20:30 wyjazdowy mecz z BKS Visłą Bydgoszcz. Potem - do 14 marca - mecze co trzy dni. Stało się tak ze względu na przełożenie terminów dwóch spotkań: ze Ślepskiem Malow Suwałki i Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Pierwszy miał się odbyć w styczniu, ale ze względu na brak dostępności Ergo Areny został przełożony na 4 marca, drugi był zaplanowany na 18 marca, ale termin kolidował z możliwym występem zawiercian w Pucharze Challenge. 

- Myślę, że przed nami jeden z najintensywniejszych i zarazem najbardziej kluczowych momentów sezonu. Przed nami końcowe rozstrzygnięcia i w tych najbliższych tygodniach tak naprawdę wszystko się wyjaśni - zaznacza Michał Winiarski, szkoleniowiec Trefla. - Za nami jeden z ostatnich tygodni, w którym mieliśmy czas na pracę na treningach, a teraz będziemy głównie podróżować i grać, a tego trenowania będzie mało. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani na taką intensywność.


Siatkarski maraton Trefla:

  • niedziela, 23 lutego, godz. 20:30, BKS Visła Bydgoszcz - Trefl Gdańsk
  • środa, 26 lutego, godz. 18:30, Trefl Gdańsk - MKS Będzin
  • sobota, 29 lutego, godz. 14:45, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk
  • środa, 4 marca, godz. 20:30, Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki
  • niedziela, 8 marca, godz. 18:00, Trefl Gdańsk - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
  • środa, 11 marca, godz. 20:30, Trefl Gdańsk - Aluron Virtu CMC Zawiercie
  • sobota, 14 marca, godz. 14:45, półfinał Pucharu Polski, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk


Pierwszym rywalem gdańszczan będzie ostatnia w tabeli PlusLigi Visła Bydgoszcz.

- W Bydgoszczy czeka nas naprawdę bardzo trudne spotkanie, w którym gospodarze tak naprawdę grają o wszystko i spodziewam się zaciętego meczu. Na pewno dla bydgoszczan każdy punkt jest na wagę złota i zwycięstwo jest potrzebne tak samo im, jak i nam - mówi trener Winiarski. - Trzeba też pamiętać, że Visła jest zespołem odmienionym, który gra zupełnie inną siatkówkę niż wcześniej, przede wszystkim dlatego, że zmienił się rozgrywający, czyli mózg zespołu (Michał Masny - red). 


Na www.gdanskielwy.pl są obecnie dostępne bilety na dwa domowe mecze „gdańskich lwów”: z MKS Będzin i Ślepsk Malow Suwałki, niedługo zostanie także uruchomiona sprzedaż na starcia z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa i Aluron Virtu CMC Zawiercie.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl