PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Siatkarze Trefla i trener Andrea Anastasi przed sezonem PlusLigi: - Myślimy przyszłościowo

Siatkarze Trefla i trener Andrea Anastasi przed sezonem PlusLigi: - Myślimy przyszłościowo
W niedzielę, 14 października, siatkarze Trefla Gdańsk, brązowi medaliści poprzednich rozgrywek o mistrzostwo Polski, rozpoczynają sezon 2018/2019. O przygotowaniach do sezonu i celach mówili trener Andrea Anastasi, prezes klubu Andrzej Gadomski oraz kapitan drużyny Wojciech Grzyb.
Andrea Anastasi (w środku) podczas przedsezonowej prezentacji i spotkania z kibicami
Andrea Anastasi (w środku) podczas przedsezonowej prezentacji i spotkania z kibicami
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W sezonie 2018/2019 siatkarze Trefla będą podejmować rywala 13-krotnie, ale na inaugurację tegorocznej PlusLigi zmierzą się na wyjeździe ze Stocznią Szczecin (niedziela, 14 października, godz. 14.45), w której filarem jest Bartosz Kurek, najlepszy zawodnik ostatnich mistrzostw świata. Pierwszy mecz o ligowe punkty przed własną publicznością gdańszczanie rozegrają trzy dni później z GKS Katowice (środa, 17 października, godz. 18.30).

Jak przebiegały przygotowania do sezonu? Jakie są cele drużyny? 

Dariusz Gadomski, prezes zarządu Trefl Gdańsk SA:

- Przed początkiem nowego sezonu chciałbym bardzo podziękować Miastu Gdańsk, że tak mocno nas wspiera, naszemu sponsorowi tytularnemu firmie Trefl SA, a także wszystkim sponsorom i partnerom, którzy są i cały czas pojawiają się przy naszym klubie. Nie ukrywamy jednak, że szukamy cały czas dodatkowych środków, dlatego zarówno każdy partner, jak i każdy kibic, każda cegiełka w formie biletu, są dla nas niezmiernie ważne, dając nam poczucie stabilizacji i umożliwiając dalszy rozwój klubu. 

Myślę, że ten sezon, pomimo odejścia kilku zawodników, będzie bardzo ciekawy. Liczę, że to pokolenie młodych graczy, którzy zasilili drużynę, pod okiem wybitnego fachowca, jakim jest Andrea Anastasi, pokaże w niedługim czasie pełnię swoich możliwości. Gro zawodników, którzy przychodzą do Gdańska, wybierają nasz klub dlatego, że wiedzą, że będą się tutaj rozwijać, że jakość treningowa, jakość obsługi w klubie przez cały sztab szkoleniowy, jest na bardzo wysokim poziomie. Jednocześnie jest to coś, z czego możemy być dumni, czym możemy się szczycić na arenie w Polsce. Jestem przekonany, że zarówno nowi gracze, jak i ci, którzy rozegrają tutaj kolejne sezony, pod okiem naszego szkoleniowca pokażą się z najlepszej strony. 

Andrea Anastasi, trener Trefla:

- Na początek chciałbym powiedzieć, że dla mnie to będą wyjątkowe rozgrywki, ponieważ zaczynam mój piąty sezon pracy w Gdańsku. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i chciałbym podkreślić, że to dla mnie coś szczególnego.

Oczywiście drużyna jest zupełnie inna, niż w poprzednich rozgrywkach. Znając nasz budżet, zbudowaliśmy zespół ze świetnymi perspektywami. Musimy myśleć przyszłościowo, jacy zawodnicy mogą pomóc drużynie i jacy zawodnicy mogą się tutaj rozwinąć. Zostajemy z prawie niezmienioną formacją środkowych, a na wielu pozycjach mamy wielu nowych, młodych graczy. Można powiedzieć, że jest to nie tylko drużyna, ale cały nasz projekt rozwoju.

Powiem szczerze, po tych trzech meczach w Radomiu i Kozienicach jestem pozytywnie nastawiony. Wpuściłem w tych spotkaniach wszystkich graczy na boisko, ponieważ w meczach kontrolnych nie jest ważny wynik, dla mnie istotne było to, by zobaczyć wszystkich w grze, sprawdzić poziom, jaki mogą prezentować. Jestem zadowolony z tego, co pokazali. Oczywiście mamy wiele elementów do poprawy, ale po to tutaj jestem. W tym tygodniu chcę mocniej popracować z drużyną, żebyśmy jeszcze przed pierwszym ligowym meczem ulepszyli swoją grę.

Wojciech Grzyb, kapitan Trefla:

Oswajam się z rolą kapitana, staram się dobrze reprezentować drużynę zarówno na konferencjach prasowych, jak i u Prezesa, na razie wszystko przebiega wzorowo. Mam też nadzieję, że jako kapitan będę mógł odbierać jakieś puchary i tego najbardziej oczekuję, ale to będzie ta najtrudniejsza część do zrealizowania. Jeżeli chodzi o atmosferę w drużynie, to po raz kolejny zebrała się naprawdę fajna grupa, w której widać też duży potencjał sportowy. Mam więc nadzieję, że będziemy sprawiać w lidze jak najwięcej niespodzianek i dostarczać kibicom jak najwięcej radości. 

Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu:

- Kilkanaście dni temu, podczas Gali 100 medali na 100-lecie Niepodległej, prezydent Adamowicz miał zaszczyt uhonorować naszą największą gwiazdę zespołu, czyli trenera Anastasiego za zasługi dla gdańskiego sportu. Przez minione cztery lata Andrea zrobił więcej niż w całej historii siatkówka męska w Gdańsku, więc wielki szacunek dla osiągnięć całej drużyny, ale przede wszystkim dla naszego szkoleniowca.

Miasto jest Partnerem Strategicznym klubu i wspiera go, jak tylko może. Chcieliśmy też zrobić prezent dla kibiców i klubu i udało się: Superpuchar zostanie rozegrany w Gdańsku. Negocjacje ze Związkiem przebiegły pomyślnie i dzięki staraniom Miasta 24 października będziemy mogli dopingować „gdańskie lwy” w Ergo Arenie w starciu o to trofeum. 


Terminarz spotkań Trefla Gdańsk w sezonie 2018/2019 PlusLigi:

 • Niedziela, 14.10, godz. 14:45 – Stocznia Szczecin vs Trefl Gdańsk
 • Środa, 17.10, godz. 18:30 – Trefl Gdańsk vs GKS Katowice, ERGO ARENA
 • Sobota 20.10 – PGE Skra Bełchatów vs Trefl Gdańsk
 • Środa 24.10 – Superpuchar Polski – Trefl Gdańsk vs PGE Skra Bełchatów, ERGO ARENA
 • Sobota 27.10 – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Trefl Gdańsk
 • Środa, 31.10, godz. 18:00 – Trefl Gdańsk vs Indykpol AZS Olsztyn 
 • Niedziela 4.11 – Trefl Gdańsk vs Chemik Bydgoszcz, Hala 100-lecia w Sopocie
 • Sobota 10.11 – Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk
 • Piątek 16.11 – Trefl Gdańsk vs Asseco Resovia Rzeszów, ERGO ARENA
 • Piątek 24.11 – Cuprum Lubin vs Trefl Gdańsk
 • Czwartek 6.12 – Trefl Gdańsk vs ONICO Warszawa, ERGO ARENA
 • Środa 12.12 – Aluron Virtu Warta Zawiercie vs Trefl Gdańsk
 • Niedziela 16.12 – Trefl Gdańsk vs Cerrad Czarni Radom, ERGO ARENA
 • Sobota 22.12 – MKS Będzin vs Trefl Gdańsk
 • Sobota 29.12 lub piątek 4.01 – Trefl Gdańsk vs Stocznia Szczecin, ERGO ARENA
 • Sobota 12.01 – GKS Katowice vs Trefl Gdańsk
 • Niedziela 20.01 – Trefl Gdańsk vs PGE Skra Bełchatów, ERGO ARENA
 • Sobota 2.02 – Trefl Gdańsk vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, hala zostanie podana w późniejszym terminie
 • Środa 6.02 – Chemik Bydgoszcz vs Trefl Gdańsk
 • Sobota 9.02 – Indykpol AZS Olsztyn vs Trefl Gdańsk
 • Niedziela 17.02 – Trefl Gdańsk vs Jastrzębski Węgiel, ERGO ARENA
 • Środa 20.02 – Asseco Resovia Rzeszów vs Trefl Gdańsk
 • Sobota 23.02 – Trefl Gdańsk vs Cuprum Lubin, hala zostanie podana w późniejszym terminie
 • Sobota 2.03 – ONICO Warszawa vs Trefl Gdańsk
 • Poniedziałek 11.03 – Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu Warta Zawiercie, ERGO ARENA
 • Sobota 16.03 – Cerrad Czarni Radom vs Trefl Gdańsk
 • Sobota 23.03 – Trefl Gdańsk vs MKS Będzin, hala zostanie podana w późniejszym terminie

Czytaj także:

Motyw dźwigów na nowych koszulkach meczowych siatkarzy Trefla

Trefl w PlusLidze. Siatkarze gospodarzami będą w Gdańsku, Elblągu, Gdyni i Sopocie

Piotr Nowakowski u prezydenta Gdańska. 10 tys. zł nagrody za mistrzostwo świata 

Piotr Nowakowski mistrzem świata! Siatkarz Trefla po raz drugi ze złotym medalem 

Trefl z kibicami. Były koszulki meczowe, rozmowy, wspólne zdjęcia, autografy