Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Siatkarze Trefla po trzynaste zwycięstwo z rzędu? Ponad trzymilionowy kibic w Ergo Arenie

W czwartek, 29 marca, gdańszczanie w Ergo Arenie podejmą Cerrad Czarnych Radom. Celem jest wygrana nad ósmym zespołem PlusLigi i utrzymanie trzeciej pozycji. Czy zagra Mateusz Mika, który ostatnio odpoczywał? - Jego absencja nie jest też jednak dla zespołu problemem - zapewnia trener Trefla Andrea Anastasi. Początek spotkania o godz. 18.00.

Siatkarze Trefla po trzynaste zwycięstwo z rzędu? Ponad trzymilionowy kibic w Ergo Arenie
A
A
data publikacji: 28 marca 2018 r.

Artur Szalpuk blokuje w meczu przeciwko Indykpol AZS Olsztyn
Artur Szalpuk blokuje w meczu przeciwko Indykpol AZS Olsztyn
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Gdańszczanie do starcia z Cerradem Czarnymi Radom (ósme miejsce w PlusLidze, 39 punktów w 27 meczach) przystępują po serii 11 zwycięstw z rzędu - dziewięciu w PlusLidze i dwóch w Pucharze Polski. Aż siedem z tych jedenastu meczów wygrali bez straty seta.

Głównie dzięki tak dobrej passie „gdańskie lwy” zajmują trzecie miejsce w PlusLidze (54 punkty w 26 meczach - taki sam bilans ma czwarte w tabeli ONICO Warszawa). Prowadzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - 71 punktów w 27 meczach, przed PGE Skrą Bełchatów - 61 punktów w 26 meczach).

- Walczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli i ciągłe podnoszenie swoich umiejętności. Muszę przyznać, że tych zwycięstw nie liczę. Oczywiście wychodzimy na boisko po to, by wygrywać w każdym spotkaniu i bardzo się cieszę, że tak też ostatnio się dzieje, ale musimy mieć tę świadomość, że możemy zwyciężyć przeciwko każdej drużynie, ale jednocześnie możemy też przegrać wszystkie spotkania – tonuje hurraoptymistyczne nastroje Andrea Anastasi, trener Trefla.

W ostatnich dwóch meczach ligowych - z Dafi Społem Kielce oraz Cuprumem Lubin (oba wygrane po 3:0) - na parkiecie nie pojawił się Mateusz Mika. Czy zagra w czwartek, 29 marca przeciwko Cerradowi Czarnym Radom?

- Dałem Mateuszowi trochę odpocząć, w perspektywie mamy fazę play-off i musimy dbać o jego zdrowie. W ostatnich tygodniach, zgodnie z wcześniejszym planem, Mateusz sporo pracował indywidualnie. Jego absencja nie jest też jednak dla zespołu problemem: Wojtek Ferens, który go zastępuje na boisku jest w bardzo dobrej formie i zasługuje na to, by grać - wyjaśnia trener Anastasi.

Ceny biletów na czwartkowe spotkanie zaczynają się już od 10 zł (ulgowe) i 15 zł (normalne).


Pełne trybuny Ergo Areny podczas spotkania z Dafi Społem Kielce. Wówczas na mecz przyjechali uczniowie z prawie całych Kaszub
Pełne trybuny Ergo Areny podczas spotkania z Dafi Społem Kielce. Wówczas na mecz przyjechali uczniowie z prawie całych Kaszub
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Podczas meczu Trefla z Cerrad Czarnymi na trybunach Ergo Areny przekroczona zostanie granica trzech milionów widzów! Dokładnie tyle osób zgromadziło się już w gdańsko-sopockiej hali podczas 1113 imprez, zorganizowanych od 18 sierpnia 2010 roku (tego dnia obiekt zainaugurował działalność meczem siatkarzy Polska - Brazylia).

- Podczas czwartkowego starcia na parkiecie Ergo Areny pojawią się prezydenci mGdańska i Sopotu Paweł Adamowicz i Jacek Karnowski a także założyciel i właściciel klubów Trefl Gdańsk i Trefl Sopot (koszykówka mężczyzn - red.) Kazimierz Wierzbicki oraz prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Eego Areny, Magdalena Sekuła - mówi mówi Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy gdańsko-sopockiej hali. - Na ekranach nad boiskiem wyświetlony zostanie minutowy film prezentujący namiastkę tego, co wydarzyło się w hali podczas siedmiu lat funkcjonowania, a kibice będą mogli zmierzyć się w quizie wiedzy o Ergo Arenie, w którym nagrodami będą zaproszenia na najbliższe wydarzenia, między innymi koncert The Kelly Family.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl