• Start
  • Wiadomości
  • Oferty pracy, bezpłatne badania, pokazy mody, spotkania z gwiazdami, koncert. Już w środę dla seniorów

Oferty pracy, bezpłatne badania, pokazy mody, spotkania z gwiazdami, koncert. Już w środę dla seniorów

Chcą podróżować, odkrywać nowoczesne technologie, rozwijać się. Gdańscy seniorzy przełamują stereotypy, o czym można się przekonać w środę, 10 października, podczas Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Czekać na nich będą m.in. oferty zatrudnienia, bezpłatne badania medyczne, pokazy mody, spotkania z gwiazdami kina oraz koncert muzyczny. WAŻNE: dojazd na festiwal bezpłatnymi autobusami.
08.10.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W czerwcu odbyła się pierwsza Parada i Piknik Seniorów w Gdańsku
W czerwcu odbyła się pierwsza Parada i Piknik Seniorów w Gdańsku
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Większość z nich już dawno skończyła 50. lat, spora część dorobiła się też wnuków. Mowa oczywiście o seniorach, którzy wbrew stereotypom nie zamierzają rezygnować z aktywności. W myśl zasady wiek to tylko liczba, dalej chcą brać udział w życiu zawodowym, kulturalnym i społecznym. Wciąż szukają nowych wyzwań i pragną się uczyć współczesnego świata, który ma im jeszcze dużo do zaoferowania. Co dokładnie?


Aktywni w pracy, zdrowi na co dzień

W środę, 10 października, w Amber Expo odbędzie się Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Organizator wydarzenia Gdański Urząd Pracy przygotował sześć stref.

  1. Strefa pracy dedykowana jest osobom, które chcą pozostać aktywne w wymiarze zawodowym. Czekać na nich będzie 50 pracodawców, którzy zaprezentują kilkaset ofert pracy na pół etatu. Wśród wystawców znajdą się znane marki: Biedronka, CCC, Carrefour czy Leroy Merlin, a także Saur Neptun Gdańsk, Zakłady Mięsne Nowak, Solid Security czy Centrum Nauki i Biznesu „Żak”. Poszukiwane będą osoby gotowe rozpocząć pracę m.in. na stanowisku pracownika działu obsługi klienta, florysty, psychologa, logopedy, pracownika obsługi sali, konserwatora, doradcy klienta, kasjera, pracownika obsługi monitoringu czy kucharza bądź kierowcy. W ramach strefy działać będzie też Aleja Rekrutacji, dzięki niej każdy dobrze przygotuje się na spotkanie z rekruterem.
  2. W Strefie Zdrowego Stylu Życia odwiedzający otrzymają możliwość bezpłatnego wykonania licznych badań medycznych, w tym EKG oraz USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej. Każdy otrzyma też dokładny wynik pomiaru, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości możliwe będzie przeprowadzenie konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem specjalistą. W ramach diagnostyki będzie również można sprawdzić poziom cholesterolu (HDL, LDL), trójglicerydów oraz wykonać pomiar ciśnienia tętniczego. Profesjonalną poradą służyć też będą dietetycy, specjaliści od zdrowego żywienia oraz masażyści i rehabilitanci.
  3. W Strefie Mody i Urody zasiądą m.in. wizażyści, fryzjerzy, makijażyści oraz projektanci. Także tutaj odbędą się przyciągające pokazy kolekcji ubrań na zbliżający się sezon jesienno-zimowy, a także świadczone będą porady dotyczące kształtowania wizerunku.
  4. W Strefie Nowych Technologii pokazany zostanie świat przyszłości, a także technika, która ułatwia życie seniorom. Nauka obsługi popularnych aplikacji, możliwość założenia poczty elektronicznej, a także konta w mediach społecznościowych będzie dopiero początkiem. Zaprezentowane zostaną rowery elektryczne i technologie z obszaru teleopieki. Z bliska będzie można sprawdzić jak działają czujniki upadku, opaski medyczne, przyciski alarmowe i wykrywacze dymu, metanu oraz czadu. Na niezapomniane emocje zaprosi natomiast kino7d.
  5. W Strefie Pożytecznych Informacji porad będzie udzielać Izba Skarbowa, Państwowa Inspekcja Pracy i Policja. Funkcjonariusze doradzą, jak uchronić się przed wymuszeniami, których ofiarami padają osoby dojrzałe oraz wrócą uwagę na przestępstwa dokonywane tzw. „metodą na wnuczka”. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą z kolei udzielać informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować dłużej.
  6. Wytchnienia od atrakcji będzie można szukać w strefie Wypoczynku i Kultury. Do aktywnego relaksu zaprosi miejska biblioteka, która pokaże swoje nowości wydawnicze, a przedstawiciele Teatru Wybrzeże zdradzą, co w najbliższych miesiącach będzie wystawiane na deskach teatru. Do aktywności zachęci też Gdański Archipelag Kultury, który zaprezentuje swoją ofertę kulturalną. Natomiast gametrack firmy Rebel dostarczy pretekst, by wspólnie z innymi seniorami zagrać we wciągające gry, poukładać puzzle czy porozwiązywać łamigłówki. 


Uczestników Festiwalu w inspirującą podróż zabiorą goście specjalni wydarzenia: Dorota Kolak, Laura Łącz oraz Tadeusz Drozda. Gwiazdy filmowe i teatralne opowiedzą m.in. o tym, co jest w życiu najważniejsze i roli aktywności w dojrzałym wieku. Przewodnikiem po tej podróży będzie Sławomir Siezieniewski. Nie zabraknie także akcentu muzycznego. Swoje najważniejsze przeboje przypomni Tercet Egzotyczny.


Bezpłatny dojazd na festiwal autobusem

Gdańskich seniorów z pewnością ucieszy informacja, że dojazd na Festiwal będzie wyjątkowo prosty. W środę, 10 października, uruchomione zostaną dwie dedykowane wydarzeniu linie autobusowe:

  • Bus Senior 1 kursować będzie co dwadzieścia minut od godz. 09:00 do 14:45 na trasie Migowo-Piecewska-Jaśkowa Dolina-Kościuszki-Hallera-AmberExpo
  • Bus Senior 2 od godz. 09:15 do 14:35, co trzydzieści minut, zabierać będzie seniorów z Sopotu, Oliwy oraz ul. Pomorskiej, ul. Kołobrzeskiej i al. Hallera

Przejazd obiema liniami będzie całkowicie bezpłatny. SPRAWDŹ szczegółowy harmonogram przejazdów bezpłatnych autobusów wraz z listą przystanków.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów odbędzie się w środę, 10 października, w AmberExpo. Trwać będzie w godzinach 10.00-15:50.

Szczegółowe informacje znaleźć można na festiwalaktywnosci.pl.

CZYTAJ TAKŻE:

Przez Gdańsk przeszła pierwsza Parada Seniorów i Seniorek. Przyszły tłumy

Rada Seniorów w Gdańsku. Wybory 10 października

Seniorzy z werwą. W Gdańsku odbył się XIII Bal Seniora. ZDJĘCIA i WIDEO

TV

Kaszubi – tożsamość obroniona. Rozmowa z prof. Cezarym Obrachtem-Prondzyńskim