Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Seniorzy, muzyka i śpiew. Benefis dojrzałości w PFB już dziś. Wstęp wolny

W najbliższy poniedziałek, 5 listopada, w Polskiej Filharmonii na gdańskiej Ołowiance odbędzie się niezwykłe wydarzenie artystyczne. Wokaliści z gdańskiej Akademii Medycznej zaśpiewają utwory, które powstały do wierszy seniorów, zwycięzców II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego.

Seniorzy, muzyka i śpiew. Benefis dojrzałości w PFB już dziś. Wstęp wolny
A
A
data publikacji: 04 listopada 2018 r.
parada_senior-069_798x533
Pierwsza Parada Seniorów w Gdańsku w czerwcu 2018 roku - to jedno z wielu wydarzeń w mieście, w których mogą uczestniczyć seniorzy
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Projekt "Benefis dojrzałości", którego współorganizatorem jest Miasto Gdańsk, odbędzie się po raz drugi. Jego bohaterami są poeci seniorzy. Podczas II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego, zrealizowanego na potrzeby tego projektu, profesjonalne jury wybrało osiem utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów.

Do zwycięskich utworów muzykę napisało ośmiu kompozytorów. Siedmiu z nich to studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która jest partnerem tego wydarzenia. Ósmy utwór to kompozycja wyłoniona w ogłoszonym przez gdańską akademię Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim. Nad częścią kompozytorsko-aranżacyjną utworów czuwał Kamil Cieślik, dyrektor artystyczny wydarzenia, kompozytor i aranżer wykonań ubiegłorocznej edycji, wykładowca gdańskiej Akademii Muzycznej. Kazdy utwór zostanie odśpiewany przez innego wykonawcę. 

Założeniem projektu jest m.in. "przełamanie barier" w myśleniu o możliwościach, potencjale i zdolnościach seniorów właśnie przez zaangażowanie ich w ważne wydarzenie kulturalne. Cały projekt zakładał nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów w stworzenie ważnego wydarzenia kulturalnego, włączenia się środowisk artystycznych w działania na rzecz instytucji senioralnych (gdańskie kluby seniora, Uniwersytety III wieku, stowarzyszenia i grupy senioralne itp.).

Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00 w PFB, wstęp bezpłatny.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl