PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Senioralny, Sąsiedzki, Młodzieżowy - nabór wniosków do miejskich funduszy dla mieszkańców

Senioralny, Sąsiedzki, Młodzieżowy - nabór wniosków do miejskich funduszy dla mieszkańców
Wystartował nabór wniosków do wiosennej edycji trzech funduszy Miasta Gdańska. Mikrogranty dla grup nieformalnych i granty dla organizacji pozarządowych na realizację różnorodnych inicjatyw otrzymać można dzięki Gdańskim Funduszom: Senioralnemu, Sąsiedzkiemu i Młodzieżowemu.
Uszyj ze starej koszulki, zamiast kupować kolejną torbę - warsztaty vintage w ramach projektu z grantów dla NGO`s z Funduszu Młodzieżowego w 2019 r.
Uszyj ze starej koszulki, zamiast kupować kolejną torbę - warsztaty vintage w ramach projektu z grantów dla NGO`s z Funduszu Młodzieżowego w 2019 r.
Anna Rezulak

 

Fundusze powstały kilka lat temu, by wspierać inicjatywy aktywnych mieszkańców i organizacji pozarządowych w Gdańsku. Wszystkie działają na podobnej zasadzie:

  • nieformalne grupy inicjatywne (minimum cztery osoby, tylko w przypadku senioralnego - pięć) zdobyć mogą mikrogranty wysokości do 500 zł
  • organizacje pozarządowe wystąpić mogą o granty do 5 tys. zł

 

Pieniądze na realizację funduszowych projektów pochodzą z budżetu Miasta Gdańska, a operatorami poszczególnych funduszy są organizacje pozarządowe wyłonione w konkursie organizowanym przez Wydział Rozwoju Społecznego UMG. To one odpowiadają za wybór projektów i rozliczenie grantów.

 

O operatorach funduszy i filozofii ich działania pisaliśmy już wcześniej:

Senioralny, Sąsiedzki, Młodzieżowy - trzy Gdańskie Fundusze, czyli wiatr w żagle do lokalnego działania

 

Nabory do trzech funduszy realizowane są jednocześnie, zawsze wiosną i jesienią. Aktualnie - do 16 marca 2020 r., trwają nabory wniosków od nieformalnych grup inicjatywnych starających się o mikrogranty.

Od 9 do 24 marca zbierane będą zaś wnioski od organizacji pozarządowych i grup działających pod ich patronatem na realizację grantów. 

 

  • Za wyłonienie projektów w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego odpowiada Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Celem tego funduszu jest wsparcie aktywności społecznej seniorów (osób w wieku 60 plus). Szczegółowe informacje na temat naborów wniosków o mikrogranty znaleźć można na stronie internetowej RCW; wiadomość na temat rozpoczęcia naboru projektów dla organizacji pozarządowych pojawi się ta tej samej stronie nie później niż 9 marca.

 

  • Gdańskim Funduszem Młodzieżowym opiekuje się Stowarzyszenie Morena. Celem tego funduszu jest wsparcie inicjatyw młodzieżowych, edukacji nieformalnej oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Na www Stowarzyszenia umieszczono szczegółowe informacje dotyczące obu naborów.

 

  • Gdański Fundusz Sąsiedzki podlega Regionalnemu Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku. Ten fundusz ma swoją odrębną stronę internetową, gdzie dostępne są wszystkie potrzebne informacje nt. mikrograntów, a najpóźniej w poniedziałek, 9 marca pojawi się ogłoszenie naboru propozycji od NGO`s.

 

Czytaj także:

Gdański Fundusz Senioralny - zobacz, z jakich projektów mogą skorzystać mieszkańcy w wieku 60+

 

 

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze