Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sebastian Mila: - Mogę mieć pretensje tylko do samego siebie

W poniedziałek, 20 czerwca, piłkarze Lechii wyjechali na zgrupowanie do Gniewina. W autokarze siedział już Sebastian Mila, który ostatnie dziesięć dni spędził we Francji, będąc blisko naszej reprezentacji. W pojeździe zabrakło natomiast trzech innych zawodników gdańskiej drużyny.

Sebastian Mila: - Mogę mieć pretensje tylko do samego siebie
A
A
data publikacji: 20 czerwca 2016 r.

Sebastian Mila w październiku 2015 roku
Sebastian Mila w październiku 2015 roku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dwaj brakujący to oczywiście Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak, którzy dostali powołanie na Euro 2016. We wtorek, 21 czerwca, biało-czerwoni o godz. 18 zmierzą się w Marsylii w ostatnim meczu grupowym z Ukrainą.

- Wiadomo, że nasi wtorkowi rywale nie mają już szans na wyjście z grupy, ale w żaden sposób nie osłabia to naszej czujności. Przecież nie mamy jeszcze w stu procentach zapewnionego awansu, choć wiemy, że jesteśmy tego blisko, z możliwością zajęcia pierwszego miejsca włącznie. Cel może więc być tylko jeden: pokonać Ukraińców - pisał Wawrzyniak na oficjalnej stronie internetowej Lechii. - W niedzielę trenowaliśmy w siłowni i na boisku, doskonaląc pewne warianty taktyczne właśnie pod najbliższego przeciwnika. Do Marsylii, gdzie odbędzie się nasz ostatni grupowy mecz, lecimy w poniedziałek rano.

Wawrzyniak na razie na mistrzostwach Europy nie zagrał ani minuty. W końcówkach meczów z Irlandią Północną i Niemcami wychodził za to Peszko (w tym drugim zarobił żółtą kartkę). Czy piłkarze Lechii zagrają we wtorek?

- Jestem przygotowany na to, by zagrać pięć minut, jak cały mecz. Wychodziłem już w pierwszej jedenastce - stwierdził na poniedziałkowej konferencji prasowej Peszko. 

I własnie on ma więcej szans na zagranie z Ukrainą: może zmienić Kamila Grosickiego, Bartosza Kapustkę czy Jakuba Błaszczykowskiego. Wawrzyniak mógłby - na pewno z powodzeniem - zastąpić na lewej obronie Artura Jędrzejczyka, ale trener Adam Nawałka nie będzie raczej ryzykował posadzenia swojego faworyta na ławce rezerwowych lub przesunięcia go na prawą obronę.

Łzy wzruszenia

Z Francji do Gdańska wrócił za to w niedzielę, 19 czerwca, Sebastian Mila, który przez ostatnie dziesięć dni Euro 2016 był komentatorem portalu onet.pl.

- Czasem było mi szkoda. Kiedy widziałem na telebimie stadionowym, że zaraz chłopaki wyjdą na boisko, chciałem tam być. Z drugiej strony, jestem świadomy swoich umiejętności, słabości, tego, że pewne sytuacje są takie, a nie inne. I umiem zrozumieć pewne rzeczy - mówi Mila w wywiadzie dla onet.pl. - Nikt nie zrobił mi krzywdy. Choćbym chciał być wkurw... na kogoś i obrazić się, to nie mam na kogo. Chyba że na siebie. Za to, że nie zrobiłem wszystkiego, żeby się tutaj znaleźć.

Finał Euro 2016 odbędzie się 10 lipca. Mila tego dnia obchodzi swoje 34. urodziny.

- Chyba by mnie zaprosili na party (śmiech - red). Jestem z nimi związany i wiedzą, jak bardzo chciałbym być z nimi w kadrze na mistrzostwa - przyznaje pomocnik Lechii. - W La Baule zakręciła się łezka, ze wzruszenia, kiedy zobaczyłem, jak oni mnie traktują. Dla mnie ta drużyna już wygrała. Przez to, jak się zachowuje. Jaka to jest grupa ludzi.

Dołączy w środę

Trzecim piłkarzem - obok Peszki i Wawrzyniaka - którego zabrakło w autokarze do Gniewina jest Milos Krasić. Ze względu na sprawy rodzinne ma dołączyć do zespołu w środę.

- Będzie z nami. Nic nie wiem na temat, aby miał odejść z klubu - zapewnia Piotr Nowak, trener biało-zielonych, który nie rozpacza też z powodu chwilowego braku Peszki i Wawrzyniaka. - Niech są we Francji, jak najdłużej. Serdecznie im tego życzę.

Biało-zieloni w Gniewinie będą do 2 lipca. W trakcie obozu gdańszczanie rozegrają dwa mecze sparingowe: 26 czerwca z Apoelem Nikozja 2 lipca z Partizanem Belgrad.

Kadra Lechii na obóz w Gniewinie

Bramkarze: Łukasz Budziłek, Vanja Milinković-Savić, Damian Podleśny

Obrońcy: Adam Chrzanowski, Gerson, Rafał Janicki, Miłosz Kałahur, Mario Maloca, Paweł Stolarski, Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy: Michał Chrapek, Adam Dźwigała, Lukas Haraslin, Milen Gamakow, Martin Kobylański, Aleksandar Kovacević, Juliusz Letniowski, Daniel Łukasik, Michał Mak, Tomasz Makowski, Sebastian Mila, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski, Milos Krasić

Napastnicy: Adam Buksa, Grzegorz Kuświk, Przemysław Macierzyński, Flavio Paixao, Marco Paixao-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora