PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Salon Młodopolski im. A. Rybickiego. Otwarte sprawy Polaków - debata samorządowców

Salon Młodopolski im. A. Rybickiego. Otwarte sprawy Polaków - debata samorządowców
W sobotę 21 września w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się debata Otwarte Sprawy Polaków. Wezmą w nim udział pomorscy samorządowcy: Aleksandra Dulkiewicz, Ryszard Świlski i Janusz Wróbel. Początek spotkania o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Salon Młodopolski podczas 2. Gdańskiego Tygodnia Demokracji
Salon Młodopolski podczas 2. Gdańskiego Tygodnia Demokracji
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Europejskie Centrum Solidarności zapraszają na Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego, który odbędzie się w ramach 4. edycji Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Zaplanowano na nim debatę zatytułowaną „Otwarte Sprawy Polaków. 30-ta rocznica rządu Tadeusza Mazowieckiego”. W spotkaniu udział wezmą samorządowcy: Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego i burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Debata, którą poprowadzi dr Andrzej Krawczyk, odbędzie się w audytorium ECS. Wstęp jest wolny.


Organizatorzy debaty i 4. Gdańskiego Tygodnia demokracji polecają uwadze również inne wydarzenie, które tematycznie związane jest z debatą. Również w ECS prezentowana jest Wystawa „Polska OdNowa” poświęcona pierwszemu po 1945 roku polskiemu rządowi, utworzonemu przez niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego (1927–2013). Jej wernisaż w galerii Trap (obok audytorium) odbędzie się bezpośrednio przed debatą o godz. 16.30.

Czytaj też: 4. Gdański Tydzień Demokracji: "Mieszajmy się we własne sprawy". Poznaj szczegóły wydarzenia

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl