PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Są na emeryturze i kreatywnie spędzają czas. Gdańsk w obiektywie seniorów

Są na emeryturze i kreatywnie spędzają czas. Gdańsk w obiektywie seniorów
„Piękno Gdańska w obiektywie seniorów” - pod takim hasłem zaplanowano wernisaż wystawy fotograficznej, który odbył się w poniedziałek, 19 lutego, w siedzibie Stowarzyszenia Waga. Wydarzenie to wspólna inicjatywa Wagi i Stowarzyszenia Dobrych Wiadomości.

Na wernisażu zaprezentowano 60 prac. Seniorzy nadesłali kilkaset zdjęć Gdańska

Autorami zdjęć Gdańska są uczestnicy warsztatów fotograficznych, które organizowało Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości. Zajęcia odbywały się od września do grudnia 2017 roku. Warsztaty zostały zakończone wernisażem, który odbył się pod koniec ubiegłego roku. Ponieważ Stowarzyszenie Waga i Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości mają wiele wspólnych celów związanych z aktywizacją gdańszczan, organizacje te postanowiły połączyć swoje siły i zorganizować wernisaż ponownie. Można się domyślać, że był to świetny pomysł, bo frekwencja seniorów była imponująca. W siedzibie Wagi panował istny ścisk.

- Po przejściu na emeryturę poczułam się bardzo źle bez pracy - mówi Monika Lipińska, seniorka, której fotografie pojawiły się na wernisażu. - Uznałam, że czegoś na pewno nie umiem. Okazało się, że wszyscy fotografują. A ja nie miałam jeszcze aparatu w ręku. W ten sposób trafiłam na panią Martę Polak, która prowadziła zajęcia z fotocyfry. I to jest nowa pasja. Mało, że pasja... to jest coś, co wypełnia mi życie. 

O oprawę muzyczną zadbał pan Zdzisław, który grał na akordeonie. O ciekawostkach związanych z historią Biskupiej Górki opowiadała Magda Kamprowska.


ZOBACZ FILM Z WERNISAŻUNatalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze