Są jeszcze miejsca w przedszkolach. Ruszyła rekrutacja uzupełniająca

W poniedziałek, 16 maja, ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017. To szansa dla tych osób, których dzieci nie znalazły miejsca w placówce edukacyjnej w pierwszym naborze. W gdańskich przedszkolach jest jeszcze 170 wolnych miejsc.

Są jeszcze miejsca w przedszkolach. Ruszyła rekrutacja uzupełniająca
A
A
data publikacji: 17 maja 2016 r.

Rekrutacja uzupełniająca kończy się w piątek, 20 maja godz. 15.00
Rekrutacja uzupełniająca kończy się w piątek, 20 maja godz. 15.00
EduFun

Podczas rekrutacji uzupełniającej prowadzony będzie nabór tylko do tych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, w których pozostały wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca do gdańskich przedszkoli odbywa się za pośrednictwem platformy GPE.

Mogą w niej wziąć udział tylko dzieci, które nie zostały nigdzie przyjęte lub nie brały udziału w rekrutacji właściwej. Obowiązują w niej zasady takie same jak podczas rekrutacji właściwej.

POZNAJ skrócone zasady obowiązujące podczas rekrutacji. Rekrutacja uzupełniająca kończy się 20 maja godz. 15.00.


Przedszkole przy ul. Dąbka

Nowo budowane przedszkole przy ul. Dąbka nie bierze udziału w rekrutacji uzupełniające. Rekrutacja do tej placówki odbędzie się po odbiorze budynku.


Przedszkole przy ul. Damroki

W związku z tym, iż otwarcie przedszkola nie nastąpi 1 września, zabezpieczono miejsca dla zrekrutowanych dzieci w innych przedszkolach na terenie Gdańska.

W najbliższych dniach (od 17 do 19 maja) pracownicy Wydziału Rozwoju Społecznego będą kontaktowali się telefonicznie z każdym z rodziców dzieci i uzgadniali najlepsze, w zaistniałej sytuacji, miejsce w innym przedszkolu. Przygotowane zostały propozycje zgodne w miarę możliwości z drugim i trzecim wyborem przedszkola w innych dzielnicach Miasta (wskazanych podczas rekrutacji właściwej).

W środę 18 maja w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 2 przy ulicy Stolema 59 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Po spotkaniu, w sali gimnastycznej (około godziny 17.45) zapraszamy na spotkanie rodziców, którzy wybrali dla swoich dzieci przedszkole na ul. Damroki. Pracownicy Wydziału Rozwoju Społecznego będą pomagali wybrać najdogodniejszą z możliwych lokalizacji przedszkola dla dzieci biorących udział w rekrutacji.


Czytaj także:

Budowa przedszkola opóźniona. Bo przeszkadza widok z oknaOlimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora