PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ruszają prace remontowe na kładce dla pieszych nad al. Armii Krajowej

Ruszają prace remontowe na kładce dla pieszych nad al. Armii Krajowej
Rozpoczynają się prace remontowe na kładce dla pieszych nad al. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania al. Sikorskiego. Potrwają one do maja 2021 roku. W związku z robotami kładka została wyłączona z ruchu pieszego.
1192-625
 
fot. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

 

Prace wykonywane są na kładce nad al. Armii Krajowej, znajdującej się w rejonie skrzyżowania z al. Sikorskiego. Łączy ona dzielnice Chełm oraz Wzgórze Mickiewicza. Remontowana będzie kładka, znajdująca się od strony Obwodnicy Trójmiasta. Na czas wykonywania prac została ona zamknięta dla ruchu pieszego. Piesi mogą w tym czasie korzystać z oddalonej o ok. 80 metrów kładki, znajdującej się od strony centrum Gdańska na wysokości ul. Pobiedzisko

Roboty prowadzone na kładce nie będą miały obecnie wpływu na ruch kołowy. W kolejnych etapach prac, realizowanych w 2021 roku, będą jednak wymagały zawężenia fragmentu jezdni al. Armii Krajowej do jednego pasa. O terminach i szczegółach wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu poinformujemy w odrębnym komunikacie. Planowane zakończenie całości robót to 2 maja 2021 roku.

W zakres prac na kładce wchodzi wymiana balustrad oraz dylatacji, a także ułożenie nowej nawierzchni. Ponadto zabezpieczona zostanie powierzchnia żelbetowa kładki oraz umocnione będą przylegające do obiektu skarpy.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl