PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Rusz z mapą po przygodę! Harpuś na Westerplatte - zapisy dzisiaj do północy

Rusz z mapą po przygodę! Harpuś na Westerplatte - zapisy dzisiaj do północy
Uczestnicy biegu na orientację - Harpuś, opanują w niedzielę, 4 sierpnia historyczny kompleks Westerplatte. To świetna zabawa dla rodzin, małych i dużych dzieci. Zapisy online aktywne są tylko do północy w piątek, 2 sierpnia (zalecane), ale można spróbować zapisać się także na miejscu w dniu wydarzenia.
Harpuś to świetna zabawa na orientację dla rodzin, małych i dużych dzieci
Harpuś to świetna zabawa na orientację dla rodzin, małych i dużych dzieci
Dzielnicowa impreza na orientację "Harpuś"

 

Harpuś to rekreacyjna impreza na orientację. Jest otwarta dla wszystkich, tj. dla osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem kartę startową oraz mapę z zaznaczonymi punktami, które musi odnaleźć w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika. Do wyboru są cztery trasy.

Zielona to trasa krótka i łatwa. Jest idealnana pierwszy samodzielny start. Doskonale poradzą sobie z nią rodziny z małymi dziećmi, którym można pokazać podstawy nawigacji w terenie. Jej długość to ok. 2-3 km. Niebieska trasa porównywalna jest z zieloną, a w linii prostej wynosi 2,5 do 4 km. Osobom, które już miały mapę biegową w ręku, organizatorzy polecają trasę czerwoną o długości od 3 do 5 km w linii prostej. Wreszcie czarna trasa przygotowana jest z myślą o biegaczach chcących poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą. Jej długość to od 3,5 do 6 km w linii prostej.

Warto dodać, że organizatorzy starają się dostosowywać trasę również do rodziców startujących z maluchami w wózkach. Na każdej z tras możliwy jest start indywidualny lub zespołowy. Po powrocie z trasy na wszystkich czekać będą napoje oraz zdrowe przekąski.
Druki zgody na start dla dzieci dostępne będą na terenie biura imprezy. Dzieci do lat 12. startują wyłącznie pod opieką rodzicówlub pełnoletnich opiekunów. Dokładne współrzędne miejsca zbiórki można znaleźć na stronie www.harpagan.pl/harpus/ w zakładce Strefa uczestnika.

 

Ramowy program imprezy:

od 10.30 do 12.15 praca biura imprezy,

11.00 godzina „0” dla wszystkich tras, START INTERWAŁOWY,

11:00 – 12:30 start wszystkich tras (można przyjść w dowolnym momencie w tym czasie),

14.00 – zakończenie imprezy – do tej godziny działać będzie meta,

Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.harpagan.pl/harpus
Wydarzenie na Facebooku

Zgłoszenia online https://www.harpagan.pl/harpus/zgloszenie-na-harpusia/

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze