PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#RUNGDN to nowy cykl imprez biegowych. Pierwsza edycja w ostatni weekend lutego

#RUNGDN to nowy cykl imprez biegowych. Pierwsza edycja w ostatni weekend lutego
– Nie będą to zawody wirtualne, chociaż przebiegające w nieznacznie zmienionej formule – zapowiada Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu. Dystans 5 lub 10 km, trasa przebiegać będzie po 2,5-kilometrowej pętli w Parku Reagana, termin biegu do wyboru: sobota lub niedziela (27-28 lutego) w godz. 10.00-15.00.
Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie na trasie będzie mogło przebywać 250 osób
Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie na trasie będzie mogło przebywać 250 osób
fot. GOS

 

Gdański Ośrodek Sportu wychodzi do biegaczy z propozycją nowego cyklu imprez - #RUNGDN. W całym 2021 roku mają się odbyć cztery edycje, pierwsza z nich już w ostatni weekend lutego.

Bieg pierwotnie była zaplanowany na 30-31 stycznia, ze względu na nadal trwającą sytuację pandemiczną i obostrzenia z tym związane, został przeniesiony o miesiąc, czyli na 27-28 lutego.

– Nowy rok, to nowe wyzwania oraz cele, a lista noworocznych postanowień zazwyczaj zaczyna się od tych związanych ze sportem. Dlatego zapraszamy do udziału w nowym cyklu – mówi Grzegorz Pawelec z GOS. – Nie będą to zawody wirtualne, chociaż przebiegające w nieznacznie zmienionej formule.

Na uczestników czekają dwa dystansie: 5 lub 10 km na pętli o długości 2,5 km (trasa nie posiada atestu PZLA, została zmierzona urządzeniem GPS). Każdy uczestnik będzie mógł rozpocząć swój bieg w sobotę lub w niedzielę, 27-28 lutego, w godzinach 10:00-15:00.

– Ze względów bezpieczeństwa nie spotkamy się w zorganizowanej grupie a limit uczestników biorących jednocześnie udział w imprezie wynosi 250 osób – zaznacza Pawelec.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest uiszczenie opłaty wpisowej oraz osobiste stawiennictwo w dniu startu w Biurze Zawodów po odbiór numeru startowego, które zlokalizowane będzie przy wejściu na ul. Wypoczynkową, w pobliżu Molo Brzeźno.

MAPA ZAWODÓW

mapa bieg #rungdn park reagana

 

ZAPISZ SIĘ DO PIERWSZEJ EDYCJI CYKLU #RUNGDN

Opłaty wpisowe

Do wyboru są trzy możliwości:

  • 20 zł - bez pakietu startowego
  • 55 zł - z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN - saszetkę New Balance do biegania
  • 55 zł - z pakietem startowym zawierającym kolekcjonerski gadżet #RUNGDN - worek New Balance.

Wyniki zostaną udokumentowane poprzez system pomiaru czasu. Po ukończeniu trasy każdy zawodnik otrzyma od organizatora okolicznościowy medal oraz gadżet.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl