PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rudniki. Remont ul. Połęże coraz bliżej. Wykonawca prac wybrany

Rudniki. Remont ul. Połęże coraz bliżej. Wykonawca prac wybrany
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę ze zwycięzcą przetargu dotyczącego modernizacji tej ulicy. W ramach inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni na długości 900m. Remont przejdą też chodniki - na długości 146m oraz zjazdy do poszczególnych nieruchomości.
W najbliższych tygodniach ruszą prace modernizacyjne ul. Połęże
W najbliższych tygodniach ruszą prace modernizacyjne ul. Połęże
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Oferty w tym przetargu złożyły cztery firmy. Umowę na realizację zadania podpisano z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym  Julita Cygert. Koszt prac wyniesie blisko 2,7 mln złotych. Prace zakończą się w grudniu 2021 r.

Ulica Połęże to przede wszystkim droga dojazdowa do terenów i zabudowy przemysłowej, ale też nielicznej zabudowy wielorodzinnej. Ulica ta, od strony ul. Miałki Szlak, posiada fragment jednostronnego chodnika. Jest oświetlona i odwadniana przez kanalizację deszczową, studnie chłonne oraz rowy przydrożne. Jej nawierzchnia wykonana jest obecnie z, będących w złym stanie technicznym, betonowych płyt drogowych o wymiarach 1,5x3m - widać liczne spękania, zarysowania oraz ubytki. Uszkodzone są także krawężniki w rejonie skrzyżowań i zjazdów jezdni.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni, a także wzmocnione jej podłoże za pomocą tzw. materaca wykonanego z kruszywa oraz masy syntetycznej, na długości 900 metrów. Wyremontowana zostanie też nawierzchnia chodników - na długości 146 metrów. Przy okazji prace remontowe obejmą też zjazdy, zarówno te ze zniszczoną nawierzchnią, jak i te, które posiadają nawierzchnię nieutwardzoną.

Remont drogi, o zmiennej szerokości 4,5 - 6 m, zaplanowano na długości wspomnianych 900 m.

W projekcie nie przewidziano wycinki drzew. Zaplanowano natomiast cięcia pielęgnacyjne gałęzi drzew i krzewów, ze względów bezpieczeństwa, które znajdą się bezpośrednio w sąsiedztwie remontowanych nawierzchni drogowych i chodników.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl