PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ruch wahadłowy na moście wantowym. Trzeba wykonać prace konserwacyjne

Ruch wahadłowy na moście wantowym. Trzeba wykonać prace konserwacyjne
Zaplanowano prace konserwacyjne zakotwień mostu wantowego, znajdującego się w ciągu ul. Sucharskiego. Prace, a tym samym pewne utrudnienia dla kierowców, potrwają cztery dni. Roboty prowadzone będą od wtorku do piątku, 17-20 grudnia.
W przyszłym tygodniu zaplanowano prace konserwacyjne na moście wantowym
W przyszłym tygodniu zaplanowano prace konserwacyjne na moście wantowym
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Jak informują przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, prace konserwacyjne obejmą system podwieszenia obiektu. Trzeba będzie zdemontować osłony zakotwień, a następnie przeprowadzić roboty konserwacyjne, związane z eksploatacją, i w razie potrzeby naprawić tłumiki i dewiatory. Dewiatory to urządzenia, które odpowiadają za równomierne rozłożenie lin w wancie i równoległe wprowadzenie każdej z lin do zakotwienia. Tłumiki zaś odpowiadają za tłumienie drgań, którym ulegają wanty pod obciążeniem wiatrem i ruchem drogowym.

Ponadto oczyszczone zostaną wszystkie elementy, uzupełnione smary i, ewentualnie, wymienione elementy zakotwień.

Na czas prowadzonych prac ruch na moście im. Jana Pawła II będzie ograniczany naprzemiennie do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Wykonana konserwacja ma zapewnić trwałość i estetykę obiektu. Konserwację przeprowadzi specjalistyczna firma, która jest dostawcą systemów olinowania mostów. Prace odbędą się w ramach umowy na przegląd podwieszenia (olinowania) mostu.

Prace serwisowe poprzedziły badania diagnostyczne, które wykonano w październiku br. - SZCZEGÓŁY TUTAJ

Most im. Jana Pawła II ma już 18 lat, otwarto go dokładnie 9 listopada 2001 r. 

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl