PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Ruben Schott trenuje z kolegami z Trefla. Gdańskich siatkarzy czekają kolejne sparingi
Ruben Schott trenuje z kolegami z Trefla. Gdańskich siatkarzy czekają kolejne sparingi
Piotr Nowakowski i trener Andra Anastasi biorą udział w mistrzostwach świata, pozostali członkowie zespołu Trefla Gdańsk przygotowują się do nowego sezonu. Do kolegów z zespołu dołączył Ruben Schott. - Moje lato było mocno siatkarskie - mówi niemiecki przyjmujący.
Siatkarzy Trefla co tydzień czekają sparingi. Na zdjęciu z Indykpolem AZS Olsztyn w końcówce poprzedniego sezonu
Siatkarzy Trefla co tydzień czekają sparingi. Na zdjęciu z Indykpolem AZS Olsztyn w końcówce poprzedniego sezonu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Sezon ligowy w Polsce rozpoczyna się w połowie października. Siatkarze Trefla pierwszy mecz PlusLigi rozegrają 14 października na wyjeździe ze Stocznią Szczecin. Przed własną publicznością o ligowe punkty zmierzą się trzy dni później z GKS Katowice. Do tego czasu pilnie trenują i rozgrywają mecze sparingowe.

Najczęstrzym test-rywalem gdańszczan jest Indykpol AZS Olsztyn, z którym rozegrali już cztery spotkania. Na początku września przegrali w Iławie dwukrotnie 1:3, w dniach 6-7 września w Przywidzu wygrali już dwa razy 3:2.  

- W porównaniu do sparingów z ubiegłego tygodnia od samego początku wyglądaliśmy na trochę świeższych, trochę szybciej się ruszaliśmy. Te elementy, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich dniach, po meczach w Iławie, faktycznie lepiej wychodziły. Na pewno też nie popełnialiśmy tylu błędów co w zeszłym tygodniu, szczególnie w przyjęciu - ocenił trener Piotr Graban. 

Z bardzo dobrej strony w obu spotkaniach pokazali się najmłodsi w zespole Trefla: Szymon Jakubiszak, Patryk Niemiec, Kewin Sasak i Bartłomiej Mordyl.

- Jest to oczywiście sezon przygotowawczy i nie rzucamy wszystkiego na jedną szalę, stąd więcej szans, więcej czasu dla młodszych zawodników - dodał szkoleniowiec Trefla.

Gdańszczan czekają kolejne sparingi: 

  • 14-15 września w Gostycynie, najpierw mecz z PGE Skrą Bełchatów a potem spotkanie o I lub III miejsce z kimś z pary Chemik Bydgoszcz - Netzhoppers KW (Niemcy)
  • 21-22 września w Suwałkach, udział w IX Memoriale Józefa Gajewskiego a rywalami będą miejscowy Ślepsk, Chemik i Indykpol AZS
  • 28-29 września w Solcu Kujawskim spotkają się z ekipami Chemika, ONICO Warszawa i Berlin Recycling Volleys (Niemcy)
  • 5-7 października w Radomiu i Kozienicach, turniej z udziałem Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS i MKS Będzin

Ruben Schott w poniedziałek, 10 września, przyjechał do Gdańska. Jest już po pierwszych treningach
Ruben Schott w poniedziałek, 10 września, przyjechał do Gdańska. Jest już po pierwszych treningach
fot. Trefl

W przygotowaniach do sezonu Trefla nie biorą udziału trener Andrea Anastasi i Piotr Nowakowski. Obaj biorą udział w mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii. Pierwszy w roli selekcjonera reprezentacji Belgii, drugi jako filar reprezentacji Polski. 

Do Gdańska przyjechał za to przyjmujący Ruben Schott, który kilkanaście tygodni temu podpisał kontrakt z trzecim zespołem PlusLigi poprzedniego sezonu. Po zakończeniu minionego sezonu ligowego we Włoszech (reprezentował Revivre Milano) udał się na zgrupowanie reprezentacji Niemiec, z którą występował z Lidze Narodów. Po miesiącu ponownie rozpoczął zgrupowanie z kadrą narodową swego kraju.

- Ostatnie cztery tygodnie treningów zakończyliśmy w miniony weekend sparingami z Brazylią. Tuż po tych meczach przyjechałem do Gdańska - opowiada niemiecki przyjmujący. - Moje lato było mocno siatkarskie.

Przypominamy, że na stronie www.gdanskielwy.pl trwa sprzedaż całosezonowych karnetów. Ich ceny rozpoczynają się od 130 zł (ulgowy) i 180 zł (normalny). Dodatkowe 20 proc. zniżki czeka na posiadaczy karnetów z sezonu 2017/2018.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl