PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Zmiany w MH Automatyce. Rozwiązanie kontraktów, kary finansowe, nowy bramkarz

Zmiany w MH Automatyce. Rozwiązanie kontraktów, kary finansowe, nowy bramkarz
Hokeiści MH Automatyki Gdańsk spisują się poniżej oczekiwań. Zarząd klubu zdecydował o rozwiązaniu kontraktów z czterema zawodnikami, wobec siedmiu kolejnych zastosowano kary finansowe. Nowym bramkarzem został Amerykanin Ewan Cowley.
Hokeiści MH Automatyki na razie spisują się poniżej oczekiwań
Hokeiści MH Automatyki na razie spisują się poniżej oczekiwań
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


MH Automatyka po drugiej rundzie rozgrywek Polska Hokej Ligi zajmuje ósme miejsce z 25 punktami (w rozegranych 23 spotkaniach), do Comarch Cracovii (21 meczów), zajmującej szóstą pozycję, gwarantującą udział w play-off, traci 9 punktów.

We wtorek, 20 listopada, podopieczni trenera Marka Ziętary przegrali w hali Olivia z Comarch Cracovią 1:5 (1:2, 0:2, 0:1). Była to dziewiąta porażka gdańszczan w ostatnich dziesięciu spotkaniach.

W piątek, 23 listopada, MH Automatyka, gra na wyjeździe w Krakowie. Dzień wcześniej - w czwartek, 22 listopada - zarząd klubu podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktów z czterema hokeistami.

- Klub rozwiązał dziś kontrakty z Krzysztofem Kantorem, Markiem Wróblem i Konradem Zgrzebnickim - poinformował Arkadiusz Bruliński, wiceprezes zarządu MH Automatyki. - O rozwiązaniu kontraktów zdecydowały względy pozasportowe.

Czwartym zawodnikiem, którego zwolniono jest bramkarz Jewgienij Cariegorodcew.

- W jego przypadku zadecydowała słaba postawa sportowa - mówi Bruliński.

Wobec kolejnych siedmiu hokeistów zastosowano kary finansowe.

- Jest to dla nas trudna sytuacja. Jednak już wcześniej jako klub dawaliśmy jasny sygnał, że aspekty sportowe, ale również dyscyplina pozasportowa wśród zawodników ma dla nas ogromne znaczenie. Podejmując wszystkie te decyzje kierowaliśmy się dobrem klubu, od którego wszyscy oczekują zdecydowanie lepszej postawy - wyjaśnia Bartosz Purzyński, prezes zarządu MH Automatyki. - Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wyniki zespołu zmienią się i nasi kibice częściej będą cieszyć się ze zwycięstw. Już rozpoczęliśmy poszukiwania nowych zawodników. Jeśli będzie taka konieczność, wprowadzimy kolejne zmiany.

Pierwszym z zapowiadanych nowych graczy jest bramkarz Ewan Cowley. Amerykanin, urodzony w Kanadzie, ostatnie trzy sezony spędził w ligach AHL i ECHL, a jego ostatnim klubem był zespół Wheeling Nailers. Cowley w 2013 roku został wybrany przez Florida Panthers w 4. rundzie draftu.

Amerykanin pierwszy mecz w barwach MH Automatyki rozegra w piątek, 23 listopada, w Krakowie.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl