PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rozpoczyna się budowa trasy rowerowej na al. Hallera. Będzie 855 metrów z nawierzchni asfaltowej SMA

Rozpoczyna się budowa trasy rowerowej na al. Hallera. Będzie 855 metrów z nawierzchni asfaltowej SMA
W czwartek, 7 marca, rozpocznie się budowa trasy rowerowej wraz z oświetleniem wzdłuż al. Hallera. Roboty na razie nie spowodują dużych utrudnień w ruchu. Ma być gotowa do końca września tego roku.
Al. Hallera
Al. Hallera
fot. DRMG


Inwestycja będzie prowadzona na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wczasy. Powstanie droga rowerowa o łącznej długości ok. 855 metrów z nawierzchni asfaltowej SMA. Na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wczasy nowa trasa biec będzie po wschodniej stronie ulicy. Ponadto na odcinku od ul. Nadmorski Dwór do przystanku Dworska powstanie fragment ścieżki po zachodniej stronie al. Hallera. Ścieżka będzie elementem projektu Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – odcinek R-10 Gdańsk. Oprócz ścieżki wybudowane zostanie oświetlenie uliczne i przebudowane zostaną chodniki. Przetarg na budowę ścieżki wygrała firma STRABAG. Koszt inwestycji to ponad 3,2 mln złotych. 

Budowa rozpocznie się w czwartek, 7 marca. Pierwsze prace będą generowały jedynie lokalne utrudnienia w ruchu pieszych i rowerzystów. Na tym etapie nie są przewidywane całościowe zamknięcia ciągów pieszych i rowerowych. O przyszłych zmianach w organizacji ruchu informować będziemy z wyprzedzeniem.

W zakresie dotyczącym budowy trasy rowerowej zamówienie jest realizowane z wykorzystaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.


Hallera_1


Zadanie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego, którego inspiratorem jest Samorząd Województwa Pomorskiego. Projekt zakłada wybudowanie na terenie województwa pomorskiego dwóch długodystansowych tras rowerowych EuroVelo 10/13 oraz EuroVelo 9/Wiślana Trasa Rowerowa - WTR.

Więcej informacji o projekcie: https://dt.pomorskie.eu/pomorskie-trasy-rowerowe1


logoAneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze