Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

TUNEL POD MARTWĄ WISŁĄ. Trwają prace - od piątku będzie czynny w całości

W nocy z soboty na niedzielę rozpoczął się przegląd serwisowy w Tunelu pod Martwą Wisłą. Potrwa do północy z czwartku na piątek. Chodzi m.in. o usunięcie tzw. przesiąków. Będą też wykonane specjalne zastrzyki z żywicznym środkiem izolującym.

TUNEL POD MARTWĄ WISŁĄ. Trwają prace - od piątku będzie czynny w całości
A
A
data publikacji: 27 sierpnia 2017 r.

Od soboty, godz. 22, zamknięty jest wjazd do tunelu w kierunku Stogów. Tak będzie do wtorku - o godz. 6 rano ruch w kierunku Stogów będzie ponownie otwarty. Ekipa serwisowa przeniesie się wówczas do drugiej nitki Tunelu
Od soboty, godz. 22, zamknięty jest wjazd do tunelu w kierunku Stogów. Tak będzie do wtorku - o godz. 6 rano ruch w kierunku Stogów będzie ponownie otwarty. Ekipa serwisowa przeniesie się wówczas do drugiej nitki Tunelu
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Magdalena Kiljan, rzecznik prasowa GZDiZ powiedziała nam, że prace rozpoczęły się zgodnie z planem i potrwają zgodnie z harmonogramem do godz. 24 w czwartek, 31 sierpnia.

Na razie zamknięta jest jedna “rura”, czyli tunel w kierunku Stogów. Będzie on serwisowany do wtorku, 29 sierpnia, do godz. 6 rano. Po jego otwarciu zamknięta zostanie z kolei druga rura - nitka, w kierunku stadionu. Tam prace potrwają do czwartku, 31 sierpnia, do północy.

- Przy przeglądzie serwisowym pracuje kilkanaście osób - mówi nam Magdalena Kiljan. - Prace trwają 24 godziny na dobę, ekipy się zmieniają. Na początek zostały odkręcone płyty ogniochronne. Trzeba się bowiem dostać do trzech uszczelek, które mogły się podwinąć i dlatego dochodzi do niewielkich przesiąków.

Przypomnijmy, że chodzi o kilka z siedmiu tysięcy uszczelek, które zabezpieczają całą konstrukcję. Uszczelki mają zostać wyprostowane, a dodatkowo ma być tam wstrzyknięty środek izolujący, który tunel uszczelni.

WIĘCEJ O PRACACH W TUNELU: TUNEL POD MARTWĄ WISŁĄ. Od soboty wieczór - pięć dni ważnych zmian [OBJAZDY]

Poza tym trwają rutynowe przeglądy gwarancyjne wszystkich systemów bezpieczeństwa.

Objazdy odbywają się ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Długie Ogrody (dawna Elbląska). Informacja o zamknięciu jest już wyświetlana na tablicach zmiennej treści, na trasach dojazdowych do Tunelu.

Czasowe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 158 i 258:

LINIA 158

Od godz. 22:00 w sobotę, 26.08.2017 r. do godz. 06:00 we wtorek, 29.08.2017 r. (zamknięta jezdnia w kierunku Stogów): w kierunku ul. Zimnej autobusy od przystanku „Stadion Energa Gdańsk” [1987] do przystanku „Sucharskiego” [1692] pojadą ulicami: Marynarki Polskiej – Jana z Kolna – Wały Piastowskie – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Okopowa – Podwale Przedmiejskie - Elbląska – Sucharskiego – i dalej po stałej trasie. Na trasie objazdowej obowiązywać będą jedynie przystanki „Dworzec Główny” [1017] i „Brama Wyżynna” [1033]. W kierunku Wrzeszcz PKP trasa bez zmian.

Od godz. 06.00 we wtorek, 29.08.2017 r. do godz. 24:00 w czwartek, 31.08.2017 r. (zamknięta jezdnia w kierunku Wrzeszcza): w kierunku Wrzeszcza PKP autobusy od przystanku „Zimna” [1049] do przystanku „Stadion Energa Gdańsk” [1988]/[1645] pojadą ulicami: Budzysza – Sucharskiego – Elbląska – Podwale Przedmiejskie - Okopowa – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Wały Piastowskie - Jana z Kolna – Marynarki Polskiej – „Droga Zielona” – Czarny Dwór – i dalej po stałej trasie. Na trasie objazdowej obowiązywać będzie obsługa przystanków: „Sucharskiego” [1050] (przy Elektromontażu), „Brama Wyżynna” [1028] oraz „Dworzec Główny” [1016]. W kierunku ul. Zimnej trasa pozostaje bez zmian.

LINIA 258

Czasowe zawieszenie funkcjonowania od niedzieli, 27.08.2017 do czwartku, 31.08.2017 r.


-
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl