PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ostatnie dni Jarmarku św. Dominika. Wiele atrakcji, wśród nich ... magiczna iluzja

Ostatnie dni Jarmarku św. Dominika. Wiele atrakcji, wśród nich ... magiczna iluzja
Przed nami ostatnie dni Jarmarku św. Dominika. Kogo jeszcze tam nie było, warto by się pojawił i sam ocenił, czy nowa formuła wydarzenia jest atrakcyjna. Zakończenie jarmarku zaplanowano na niedzielę, 18 sierpnia, ale zanim święto kupców i handlarzy dobiegnie końca, na gości czekają miłe niespodzianki.
 Targ staroci został zlokalizowany tym razem na ul. Długie Ogrody. Dzięki tej zmianie goście i turyści mają okazję zobaczyć więcej naszego pięknego miasta
"Targ staroci" znajdziemy tym razem na ul. Długie Ogrody. Dzięki tej zmianie goście i turyści mają okazję zobaczyć więcej naszego pięknego miasta
fot. Przemek Szalecki/gdansk.pl

 

Tegoroczny, 759. Jarmark św. Dominika znacząco różni się od poprzednich edycji. Zrezygnowano z dużych koncertów na rzecz soulowo-jazzowych wieczorów. Powstały strefy relaksu, gdzie na pufach i leżakach, w trakcie lub po zwiedzeniu jarmarku, goście mogą odpocząć i nabrać sił. Choć ilość ulic włączonych w wydarzenie zmniejszyła się - niegdyś jarmark obejmował 28 ulic, dziś jedynie 19 - stoiska są tak rozplanowane, by odwiedzajcy, którzy chcą obejść całość, zwiedzili większą część miasta. Po raz pierwszy do programu jarmarku włączone zostały np. przestrzenie Wyspy Ołowianki i Parku Świętopełka.

- Patrząc na historyczne zapisy odwiedzających, to będzie bardzo ważny tydzień - mówi Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Z reguły weekend otwarcia mamy bardzo udany, potem jest lekki spadek entuzjazmu, wszystko idzie spokojniej i ostatni weekend, w tym długi weekend, jest zawsze bardzo obficie odwiedzany. Myślę, że za około 10 dni siądziemy już do podsumowania.


ZOBACZ FILM

 

 

Nim jednak organizator podsumuje tegoroczną edycję jarmarku i oceni, jak sprawdziła się nowa formuła wydarzenia, doskonałą ku temu okazję mają nasi Czytelnicy. Czas biegnie szybko, zostało zaledwie kilka dni, by pojawić się na jarmarku i na własne oczy przekonać się, czy nowa formuła spełnia oczekiwania.

- Naszym celem, i myślę, że to też będzie wpływało na ocenę jarmarku, było to, żeby duży ruch turystyczny nie był koncentrowany tylko na kilku ulicach Gdańska. Myślę też, że do wizyty na jarmarku można zachęcić nawet te osoby, które już u nas były - przyznaje Paweł Orłowski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Na pewno strefy gastronomiczne, relaksu, odpoczynku są tymi miejscami, do których warto zapraszać, bo można po prostu dobrze spędzić czas. Można coś dobrego przekąsić, czegoś dobrego się napić, zjeść lody rzemieślnicze i na pufach, na leżakach, przy dobrej kameralnej muzyce odpocząć. 

 
W tym roku liczba jarmarkowych stoisk zmniejszyła się z około 1000 do 750. Zmiana ta ma na celu zadbanie przez organizatora nie o ilość, lecz o jakość
W tym roku liczba jarmarkowych stoisk zmniejszyła się z około 1000 do 750. Zmiana ta ma na celu zadbanie przez organizatora nie o ilość, lecz o jakość
fot. Przemek Szalecki/gdansk.pl

 

- Szykujemy jeszcze niespodziankę na sam koniec - dodaje Paweł Orłowski. - Na zakończanie jarmarku, ale jeszcze przed oficjalnym zamknięciem, będziemy mogli zobaczyć przepiękny pokaz iluzji na Ołowiance, który odbędzie się w sobotę, 17 sierpnia. Małą niespodziankę szykujemy jeszcze z Motławą, ale nie będę uchylał rąbka tajemnicy. 

Jak czytamy na stronie Jarmarku św. Dominika, pokaz iluzji to:

"Unikatowe, autorskie widowisko w wykonaniu aktora, reżysera, twórcy dużych iluzji – Marcina Muszyńskiego. Artysta podczas swojego niezwykłego, zapierającego dech w piersiach show przeniesie nas w inną rzeczywistość, w świat fantazji i baśni.

Podczas spektaklu zobaczymy etiudy z dziedziny Dużej Iluzji (które zaprowadziły Marcina Muszyńskiego do finału program „Mam Talent”), program kabaretowy z udziałem publiczności i… premierową, sensacyjną sztukę z Latającym Fortepianem wraz z iluzjonistą.

Klimat widowiska podniosą efekty pirotechniczne, świetlne, lasery i ścielący się niczym chmury dym. Artyści wystąpią w specjalnie zaprojektowanych strojach z setkami kamieni Swarovskiego. To trzeba zobaczyć!"

- Zapraszamy 17 sierpnia na Wyspę Ołowiankę - zachęca Paweł Orłowski.

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze