PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Rozmowa z radnymi przed listopadową sesją Rady Miasta. Zapraszamy we wtorek - g. 12.00

Rozmowa z radnymi przed listopadową sesją Rady Miasta. Zapraszamy we wtorek - g. 12.00
Na najbliższy czwartek, 25 listopada, zapowiedziana jest LXII sesja Rady Miasta Gdańska. O czym dyskutować będą na niej miejscy radni? Czy są sprawy sporne? W programie „Wszystkie Strony Miasta”, który nadamy na portalu gdansk.pl we wtorek, 23 listopada, o godz. 12.00, spotkają się przedstawicielki wszystkich klubów radnych.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gośćmi programu Wszystkie Strony Miasta  będą przedstawicielki wszystkich klubów radnych. Nz od lewej Kamila Blaszczyk (KO), Elżbieta Strzelczyk (PiS) i Beata Dunajewska (WdG)
Gośćmi programu "Wszystkie Strony Miasta" będą przedstawicielki wszystkich klubów radnych. Na zdjęciu od lewej: Kamila Błaszczyk (KO), Elżbieta Strzelczyk (PiS) i Beata Dunajewska (WdG)
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Najbliższa sesja Rady Miasta Gdańsk 25 listopada będzie przedostatnią zaplanowaną na ten rok. Radni głosować mają w sumie 23 projekty uchwał. W programie sesji znalazły się punkty dotyczące zarówno spraw typowo miejskich, jak i ogólnopolskich. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości wnioskują bowiem o przyjęcie przez Radę „Oświadczenia w sprawie solidarności ze służbami mundurowymi strzegącymi granicy polsko – białoruskiej”. Jak patrzą na to i na treść oświadczenia radni klubów Wszystko dla Gdańska i Koalicji Obywatelskiej? O to m.in. zapytamy naszych gości w programie „Wszystkie Strony Miasta”.

Zaproszenie do programu „Wszystkie Strony Miasta” przyjęły:

  • Kamila Błaszczyk - wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej
  • Beata Dunajewska - przewodnicząca klubu Wszystko dla Gdańska
  • Elżbieta Strzelczyk - radna klubu Prawa i Sprawiedliwości


Podczas LXII sesji RMG radni mają też zdecydować o podniesieniu wysokości wynagrodzenia rodzinom zastępczym zawodowym i prowadzącym rodzinne domy dziecka (druk 1112). Tu zazwyczaj panuje zgoda mimo politycznych podziałów politycznych. Jak ta decyzja wpłynie jednak na sytuację rodzin zastępczych i czy zachęci innych gdańszczan do tego, żeby taką rodzinę założyć? O tym również porozmawiamy w programie.

Będzie też okazja do zapytania gości o przyszłość nieemisyjnego i autonomicznego transportu publicznego. W programie sesji znalazł się bowiem punkt o przystąpieniu Gdańska do stowarzyszenia CCAM - Connected, Cooperative and Automated Mobility Association, czyli Stowarzyszenia na rzecz mobilności połączonej, współpracującej i zautomatyzowanej (druk 1123).


Wszystkie Strony Miasta. Emisja programu: wtorek 23 listopada, godz. 12.00 na gdansk.pl. Zapraszamy!

Program XLII sesji rady Miasta Gdańska (116.77 KB)

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl