PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Rowerowy Maj'19 zbliża się do końca. Zmiana w gdańskim regulaminie
Rowerowy Maj'19 zbliża się do końca. Zmiana w gdańskim regulaminie
Trwa ostatni tydzień kampanii Rowerowy Maj. W tym roku w Gdańsku finał będzie szczególnie gorący, bo szkoły, przedszkola, uczestnicy i ich rodzice, poznają zwycięzców 6 czerwca, podczas pikniku w Hevelianum.  
Uczestnicy Rowerowego Maja ze SP nr 24 przy ulicy Lili Wenedy w Gdańsku
Uczestnicy Rowerowego Maja'19 ze SP nr 24 przy ulicy Lili Wenedy w Gdańsku
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Najnowsze gdańskie statystyki rowerowej kampanii to 34 187 aktywnych uczestników, 745 160 przejazdów, 152 placówek, 2043 klas i 56 proc. frekwencja (ogólnopolska we wtorek 28 maja to 38 proc.).

- Mimo kiepskiej pogody, deszczu i burz, frekwencja utrzymuje się na stałym wysokim poziomie - powiedziała Monika Evini, koordynatorka ogólnopolskiej kampanii. - Jeśli z racji pogody są spadki aktywności, to minimalne.

W zeszłym roku kampania doczekała się internetowego “dziennika obecności rowerowej”, co pozwalało na śledzenie na bieżąco wyników poszczególnych szkół i przedszkoli. Ta możliwość sprawiła jednak, że ostatniego dnia kampanii o północy można było sprawdzić, kto jest zwycięzcą i nie było... niespodzianki. 

Stąd w tym roku ważna regulaminowa zmiana - organizatorzy, aby wzmóc finałowe emocje, postanowili że na początku ostatniego tygodnia kampanii (w poniedziałek, 27 maja) zasłonią rankingi. Zainteresowani poznają zwycięzców dopiero 6 czerwca, podczas pikniku w Hevelianum, który tradycyjnie kończy kampanię. W tym roku wydarzenie odbędzie się na Górze Gradowej, wcześniej świętowano w Parku Reagana.

Podczas pikniku nagrody finansowe otrzymają najbardziej "rowerowe" szkoły, przedszkola i najbardziej "rowerowa" klasa. Po pikniku na Górze Gradowej organizatorzy będą przez kolejne dwa tygodnie rozwozić nagrody indywidualne do szkół.

- Do niektórych placówek zawita również zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak, aby osobiście pogratulować dzieciom i wręczyć im nagrody - odpowiada Monika Evini.

 

NAGRODY W GDAŃSKIEJ EDYCJI ROWEROWEGO MAJA`2019

Nagrody dla szkół ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska:

  • 60 tys. zł to suma, która rozdysponowana zostanie między trzema najlepszymi szkołami w kategorii “Szkoły Duże”;
  • 40 tys. zł to pula nagród dla najbardziej rowerowych “Szkół “Średnich”
  • 20 tys. zł to pula dla podium wśród “Szkół Małych”
  • 10 tys. zł podzielą między siebie trzy najaktywniejsze przedszkola.  


Znamy zwycięzców Rowerowego Maja 2018!

Piąta edycja akcji Rowerowy Maj - pula nagród wzrosła dwukrotnie. Co warto wiedzieć

Rowerowy Maj 2019. Zgłoś się do konkursu, wskocz na rower i zdobądź nagrody

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl