PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

ROWERMANIA - nowe wydarzenie dla fanów dwóch kółek w niedzielę w Gdańsku

ROWERMANIA - nowe wydarzenie dla fanów dwóch kółek w niedzielę w Gdańsku
W niedzielę, 5 września, o godz. 12 na Placu Dyrekcji przy Stoczni Cesarskiej rozpocznie się ROWERMANIA. Wydarzenie przygotowano z myślą o pasjonatach szeroko rozumianego rowerowego stylu życia. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla rowerzystów od 1 do 101 lat. Zarówno początkujący jak i zaawansowani cykliści znajdą tutaj coś dla siebie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

 

Program imprezy

  • Spotkanie “Moja Pasja” z gościem specjalnym Czesławem Langiem, który opowie o motywacji, dążeniu do celu i spełnianiu marzeń. Odwiedzający będą mieli możliwość zakupu książki Zawodowiec z dedykacją autora.
  • Rowerowe starcie pokoleń podczas, którego publiczność przekona się, jak mocno zmieniło się kolarstwo na przestrzeni pół wieku. W “wehikule czasu” znajdą się: Jarosław Marycz  (vice Mistrz Europy i 7-krotny Mistrz Polski, uczestnik Giro d’Italia i Vuelta a Espana) i Jarosław Kowalczyk (zwycięzca wyścigu dookoła Serbii, uczestnik Mistrzostw Świata UCI we Florencji), którzy staną naprzeciw Tadeusza Wojtasa (vice Mistrza Polski z 1980, piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Moskwie) i Gerarda Patoka (82-u letniego zawodnika, który swoją karierę zaczynał w 1956 roku, uczestnika niezliczonych wyścigów, który startuje do dzisiaj!)
  • Wyścig Dog-BIKE vs E-BIKE gdzie Igor Tracz (wielokrotny Mistrz Świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu) z Gemmą - psem rasy greyster zmierzą się z Pawłem Tyburskim (polskim czołowym zawodnikiem Enduro i Downhill), który wystartuje  na elektrycznym rowerze Cannandale Montera Neo.
  • Wystawcy ROWERMANII zaprezentują najnowszy sprzęt z możliwością testowania i zakupu w bardzo atrakcyjnych cenach, a goście, którzy przyjadą na swoich rowerach będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu i punktu pielęgnacji rowerów obsługiwanych przez najlepszych trójmiejskich fachowców.
  • W ramach projektu GreenSAM - Green Silver Age Mobility - Zielona Mobilność w Srebrnym Wieku, partner wydarzenia - Miasto Gdańsk zaprezentuje i udostępni do testowania trójkołowe rowery elektryczne dla seniorów.
  • Promowana będzie także kolejna edycji gry Kręć kilometry dla Gdańska.

 

Ponadto w ramach imprezy odbędą się wykłady i darmowe konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, dietetyki sportowej i bikefittingu.

Powstanie również miasteczko ruchu drogowego, specjalna strefa dla dzieci i szkółka pierwszej pomocy, gdzie najmłodsi goście wraz ze swoimi opiekunami w przyjaznej atmosferze zdobędą praktyczną i niezbędna wiedzę.

Atrakcyjną formułę wzbogacą, spektakularne pokazy trialu rowerowego grupy Flying Bikes, wystawa zabytkowych rowerów  oraz konkursy z fantastycznymi nagrodami.

A to wszystko przy doskonałej muzyce grupy Surf Rock in Poland. Rowerowa impreza potrwa do godz. 20. 

Profil wydarzenia na Fb.

oprac. IB

Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze