Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rolkowisko w Ergo Arenie. Zostały dwie rolkowe niedziele do końca wakacji

W niedzielne popołudnia (29 lipca oraz 26 sierpnia) rolkarze, a także ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie, mają do dyspozycji 4 tys. m kw. hali głównej Ergo Areny. Pod okiem instruktorów można tu stawiać pierwsze kroki i doskonalić umiejętności. Wstęp wolny. 22 lipca gość specjalny - Ewelina Czapla – mistrzyni Europy we Freestyle Slalomie.

Rolkowisko w Ergo Arenie. Zostały dwie rolkowe niedziele do końca wakacji
A
A
data publikacji: 20 lipca 2018 r.
Rolkowisko w Ergo Arenie: dla małych i dużych, zaawansowanych i początkujących
Rolkowisko w Ergo Arenie: dla małych i dużych, zaawansowanych i początkujących
Fotobank.pl/ErgoArena

Rolkowisko w Ergo Arenie funkcjonuje od początku wakacji i podobnie jak w zeszłym roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak podkreślają organizatorzy, jest to wydarzenie wyjątkowe, bo Rolkowisko to coś więcej niż jazda w kółko (choć i taką można tu uprawiać). Klimat imprezy kształtują instruktorzy, którzy przez cały czas (od godz. 16 do 19) prowadzą animacje i szkolą uczestników w pięciu strefach.

- Moim marzeniem jest otwarcie własnego, całorocznego rolkowiska w Trójmieście. Długo szukałem odpowiedniej hali, żeby stworzyć choć sezonowe rolkowisko. Po wielu rozmowach w zeszłym roku udało mi się namówić do wakacyjnej współpracy Ergo Arenę - mówi Przemysław Kępiński, instruktor szkółki rolkowej Roll4All z Gdańska, organizator Rolkowiska. - W tym roku kontynuujemy nasze działania. Póki co zapraszamy tylko w niedziele i to nie we wszystkie, ponieważ w hali odbywa się dużo imprez komercyjnych.

Największym zainteresowaniem na Rolkowisku cieszy się strefa dla początkujących. Co tydzień przychodzi tu dużo dorosły i dzieci, którzy pod okiem instruktora stawiają pierwsze “rolkowe” kroki. Co ważne, nie trzeba zaraz inwestować w sprzęt. W wypożyczalni dostępne są rolki i wrotki w rozmiarach od 27 do 46. Za wypożyczenie rolek płaci się 20 zł, za kask z kompletem ochraniaczy - 5 zł.

Sprzęt trzeba wcześniej zarezerwować - pisząc maila na adres: roll4all@roll4all.pl lub wysyłając wiadomość na facebookowy fanpage Rolkowisko w ERGO ARENIE, najlepiej do soboty poprzedzającej jazdę, do godz. 16.

Podczas rolkowiska można doskonalić technikę i styl jazdy w następujących strefach:

  • Strefa freestyle slalom – nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  • Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy chcą podnieść swoje umiejętności. Zajęcia są prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
  • Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Odbywają się tu zajęcia dla dzieci z instruktorem, kije hokejowe do dyspozycji.

Jest także Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej utworzono tor, po którym rolkarze jeżdżą w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora, w rytmie muzyki.

Choć jazda na rolkach trochę się różni od jazdy na łyżwach, także ci, którzy tęsknią za lodem w lecie po odrobinie praktyki znajdą tu `ukojenie`
Choć jazda na rolkach trochę się różni od jazdy na łyżwach, także ci, którzy tęsknią za lodem w lecie po odrobinie praktyki znajdą tu `ukojenie`
Fotobank.pl/ErgoArena

W niedzielę, 22 lipca, na Rolkowisko zawita gość specjalny z Warszawy. Ewelina Czapla jest mistrzynią Europy we Freestyle Slalomie, należy do międzynarodowego teamu firmy Powerslide – czołowego producenta rolek na świecie.  „Efka” poprowadzi dwie godziny warsztatów, podczas których wielbicieli slalomu nauczy zaawansowanych trików. Od godz. 18 będzie można obejrzeć pokazy jazdy w wykonaniu mistrzyni, otrzymać plakat z jej autografem i wspólnie pojeździć. 

W sezonie wakacyjnym 2018 Rolkowisko odbędzie się jeszcze dwa razy: 29 lipca i 26 sierpnia. W tym drugim terminie, oprócz tradycyjnego programu zajęć, odbędą się amatorskie zawody w kategorii freestyle slalom oraz wyścig z przeszkodami (kategoria agresive/urban). Może w nich wziąć udział każdy, a zwłaszcza wszyscy ci, którzy pod okiem instruktorów doskonalili umiejętność jazdy przez wakacje. Organizator przewiduje medale dla wszystkich zawodników.

Przemysław Kępiński w akcji
Przemysław Kępiński w akcji
Fb Przemek Kępiński

- Rolki cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i całego Trójmiasta. Widzę, że nie tylko przybywa nam rolkarzy, są także coraz lepsi technicznie - ocenia Przemysław Kępiński. - Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił na rolkach. Jest to dobra alternatywa dla biegania, ponieważ jazda na rolkach, z uwagi na budowę sprzętu, nie obciąża stawów tak bardzo jak bieganie. Ja, kiedy zakładam rolki, czuję się wolny i zapominam o całym świecie, polecam!

Przemysław Kępiński mówi, że jest nadzieja na całoroczne rolkowisko w Trójmieście, ale na razie nie zdradza szczegółów.

Harmonogram Rolkowiska znaleźć można na stronie internetowej Ergo Areny. Wejście do hali A1 czynne jest od godz. 15.45. Wstęp wolny.

Ergo Arena zlokalizowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy Placu Dwóch Miast 1.

 

Czytaj także:

Dużo jazdy na rolkach czy wrotkach - wkrótce będzie to możliwe na Zaspie

-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora