Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rok w budowie Forum Gdańsk [WIDEO]. Reorganizacja ruchu

Prace przy jednej z największych inwestycji miejskich - Forum Gdańsk, wielofunkcyjnego kompleksu z nowoczesną przestrzenią komercyjną i publiczną - posuwają się do przodu. Od czasu do czasu wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. Tak będzie od wtorku, 7 czerwca, na ul. Wały Jagiellońskie.

Rok w budowie Forum Gdańsk [WIDEO]. Reorganizacja ruchu
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2016 r.

Wizualizacja Forum Gdańsk
Wizualizacja Forum Gdańsk
Materiały prasowe

Prace budowlane rozpoczęto w czerwcu 2015 roku, otwarcie zaplanowano na 2017 rok. 

Od wtorku, 7 czerwca 2016, rozpoczyna się kolejny etap w ramach modernizacji infrastruktury drogowej wokół Forum Gdańsk: budowa nowego wodociągu. W związku z tym na ul. Wały Jagiellońskie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Zlikwidowany zostanie pas skrętu w prawo w kierunku ul. Targ Drzewny, zwężony chodnik, a przejście dla pieszych będzie prowadziło ukośnie w kierunku Bramy Wyżynnej.

- Zmiana w organizacji ruchu na ulicy Wały Jagiellońskie potrwa około sześciu do siedmiu tygodni. Tempo prac nad nowym wodociągiem będzie w dużej mierze uzależnione od ewentualnych utrudnień i przeszkód podziemnych, które możemy napotkać podczas wykonywania przewiertu pod ulicą Wały Jagiellońskie - MÓWI Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco, firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.


Projekt Forum Gdańsk realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland, Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Powstaje on w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego.

Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu.


ZOBACZ FILM Z BUDOWY FORUM GDAŃSK - Z LOTU PTAKA (DRONA) Forum Gdańsk zaoferuje:

  • 62 000 m2 powierzchni komercyjnej
  • 220 lokali handlowych i usługowych
  • największe w Trójmieście wieloekranowe kino
  • klub fitness
  • restauracje i kawiarnie
  • wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc

- Przez ostatnie jedenaście miesięcy realizacja inwestycji Forum Gdańsk nabrała rozpędu, udało nam się zrealizować wiele ważnych prac - zaznacza Krzysztof Kolasa, menedżer projektu. - Wiemy, że na razie najbardziej widoczne i odczuwalne dla mieszkańców Gdańska są roboty drogowe, jednak już w tym roku będą oni mogli obserwować wyraźne zmiany na terenie Targu Siennego i Targu Rakowego. 

Wizualizacja Forum Gdańsk
Wizualizacja Forum Gdańsk
Materiały prasowe


W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk.

W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.


PRACE BUDOWLANE W CZWARTEK, 5 MAJA 2016

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Czytaj także:

Budowa Forum Gdańsk. Można podglądać legalnie-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl