Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Roger Waters w Gdańsku! Koncert w Ergo Arenie za niecały rok

Tylko dwa koncerty w Polsce: w Gdańsku i Krakowie. Wielbiciele legendarnego zespołu Pink Floyd mogą już kupować bilety - będą dostępne od czwartku, 28 września 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia 2018 roku w Ergo Arenie i usłyszymy na nim najbardziej znane utwory Pink Floyd oraz nowe piosenki Watersa z jego solowej płyty “Is This the Life We Really Want?”.

Roger Waters w Gdańsku! Koncert w Ergo Arenie za niecały rok
A
A
data publikacji: 26 września 2017 r.

Koncert odbędzie się 5 sierpnia 2018 roku w Ergo Arenie
Koncert odbędzie się 5 sierpnia 2018 roku w Ergo Arenie
Brennan Schnell CC BY 2.0/Wikipedia

- Wyruszamy z nowym show w trasę - mówi Roger Waters. - To będzie mieszanka rzeczy z mojej długiej kariery, z moich lat z Pink Floyd i nowości. Najprawdopodobniej 80 proc. to będzie stary materiał, a 20 proc. nowy, ale wszystko połączone tematem ogólnym. Obiecuję, że czeka Was świetne show. Spektakularne, tak jak wszystkie moje poprzednie.

Koncert w Ergo Arenie jest jednym z dwóch zaplanowanych występów artysty w Polsce, które odbywają się w ramach trasy europejskiej “Us + Them” zaplanowanej na 2018 rok. Usłyszymy klasyki Pink Floyd, na które wszyscy kochający ten zespół czekają: "Wish You Were Here", "The Wall", "Animals", "Dark Side of The Moon", ale też piosenki Watersa z okresu jego solowej twórczości - z najnowszego albumu “Is This the Life We Really Want?”.

Nazwa trasy nawiązuje do utworu z 1974 roku “Us And Them,” ze sprzedanego w wielomilionowym nakładzie albumu Pink Floyd "Dark Side of the Moon".

Trasa “Roger Waters – Us + Them” już trwa. Roger Waters koncertuje teraz w Stanach, na początku 2018 roku odwiedzi Australię i Nową Zelandię, a później przyjedzie do Europy. Będzie tu pierwszy raz od czasu trasy “The Wall Live” (2010-2013), którą widziało ponad 4 miliony fanów na całym świecie. Odbyło się wtedy podczas 219 koncertów a trasę uznano za największy sukces komercyjny ze wszystkich tras solowych w historii muzyki.

Bilety na koncerty w Polsce dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl w cenach od 249 zł będą dostępne w przedsprzedaży od środy, 27 września od 10 do 22 tego samego dnia. Dla pozostałych fanów sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 28 września o godz. 10 na stronach: LiveNation.pl, Ticketmaster.pl oraz w salonach Empiku.

-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora