PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Rodzinny festyn piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!” FOTOGALERIA
Rodzinny festyn piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!” FOTOGALERIA
W niedzielę, 26 maja, z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka na Stadionie Energa Gdańsk odbył się Rodzinny Festyn Piłkarski „Wygram dla Ciebie, Mamo!”. Największą atrakcją był turniej futbolowy dla dzieci. Wydarzenie było włączone w obchody Święta Miasta Gdańska.
W turnieju rywalizowały dziewczęta i chłopcy
W turnieju rywalizowały dziewczęta i chłopcy
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- To oryginalny pomysł na spędzenie Dnia Matki i Dziecka oraz niepowtarzalna szansa dla dzieci, by rozegrać mecz na profesjonalnej murawie - mówiła Marzena Mielniczek-Drezner, manager ds. eventów i CSR Stadionu Energa Gdańsk. - Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, dlatego decydująca była kolejność ich wpływu. Łącznie udział w rozgrywkach wzięło dziewieć zespołów.

W turnieju grali chłopcy i dziewczynki poniżej 12 roku życia. Zespoły składały się z 6 zawodników w polu (5+1 bramkarz), mogło być też 5 zawodników rezerwowych. Mecze poprowadzili profesjonalni sędziowie z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

 

Dekoracja uczestników
Dekoracja uczestników
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Zwyciężyli młodzi reprezentanci Lechii Gdańsk. Każdy uczestnik otrzymał medal za udział w rozgrywkach, a trzy najlepsze zespoły - obok Lechii także Gedania (II miejsce) i GTS Straszyn (III miejsce) - zostały nagrodzone pucharami.

Dla rodziców i dzieci przygotowano szereg atrakcji, wśród których znalazły się m.in. dmuchańce, warsztaty taneczne i edukacyjne, animacje sportowe oraz konkurs rzutów karnych. Odbyło się również spotkanie trójmiejskich maskotek: z dziećmi bawiły się m.in. stadionowa Arenka, Tygryski GPEC oraz Treflik.

W dniu festynu możliwe było także bezpłatne wejście na Stadion w ramach 10. Edycji Dnia Otwartego. Za symboliczną opłatą chętni mogli również zwiedzić obiekt razem z przewodnikiem.

- Festyn odwiedziło około dziesięć tysięcy osób - mówi Mielniczek-Drezner. 

Organizatorem wydarzenia była spółka Arena Gdańsk Operator, partnerem strategicznym – Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA), a partnerami wspierającymi Grupa GPEC i Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego. Partnerem wydarzenia Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z FESTYNU I TURNIEJU PIŁKARSKIEGO

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl