PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rodzinny Bieg Gdańszczan. Start i meta na ulicy Szafarnia, czasowo zamykane ulice

Rodzinny Bieg Gdańszczan. Start i meta na ulicy Szafarnia, czasowo zamykane ulice
Czternasta edycja tej imprezy po roku przerwy wraca na Stare Miasto i poprowadzi biegaczy m.in. przez kładkę na Motławie, przy pomniku Obrońców Poczty Polskiej, Długim Targiem, przez Zieloną Bramę. W związku z Rodzinnym Biegiem Gdańszczan w sobotę, 8 czerwca, nastąpią czasowe zmiany w ruchu drogowym.
W biegu może wziąć maksymalnie 1500 osób
W biegu może wziąć maksymalnie 1500 osób
GZSiSS

 

W Rodzinnym Biegu Gdańszczan nie ma podziału na kategorie, nie ma klasyfikacji końcowej. Najważniejsze są wspólne bieganie i przebiegnięcie 3 km w dobrym humorze. Pierwsza jego edycja odbyła się w 2006 roku z okazji Światowego Zlotu Gdańszczan. Wystartowało wówczas około 500 osób. Przed rokiem na starcie stanęło ponad tysiąc, w tym roku będzie zapewne podobnie. 

- Zapisy internetowe zakończyliśmy 4 czerwca, zgłosiło się siedemset osób - mówi Wojciech Czubaszek, koordynator d/s sportu Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, który z Miastem Gdańsk jest współorganizatorem Rodzinnego Biegu Gdańszczan. - Zapisywać się będzie można jeszcze w dniu zawodów, od godziny 8.30. Limit startujących to 1500 osób. 


Przed rokiem gdańszczanki i gdańszczanie przemierzali Park im. Jana Pawła II, w tegorocznej edycji Rodzinnego Biegu Gdańszczan - w sobotę, 8 czerwca - wracają na Stare Miasto. 3-kilometrowa trasa prowadzi urokliwymi uliczkami Gdańska, uczestnicy pobiegną m.in. przez kładkę na Motławie, przy pomniku Obrońców Poczty Polskiej, Długim Targiem, przez Zieloną Bramę. Start i meta zlokalizowane są na ul. Szafarnia, obok Mariny Gdańsk. 


TRASA RODZINNEGO BIEGU GDAŃSZCZAN

trasa rodzinnego biegu gdańszczan

Trasa biegu:

START przy „Gdańskiej Marinie”  Szafarnia nr 6 –  Ołowianka, Parking przy Gdańskiej Filharmonii, Kładka nad Motławą, Wartka, Grodzka, Wapiennicza, Karpia, pl. Obrońców Poczty Polskiej, Zamkowa, Olejarna, U Furty, Grobla IV, Grobla III, Grobla II, Grobla I, Świętego Ducha, Krowia, Klesza, Chlebnicka, Kuśnierska, Długi Targ, Zielony Most, Stągiewna, Długie Ogrody, Szafarnia – META


- Bieg przeznaczony jest dla wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Zapraszamy całe rodziny, szkoły, dzielnice. Na uczestników jak zwykle czekają atrakcyjne nagrody - zachęca Czubaszek. 

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma okolicznościowy medal. 

WAŻNE: W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Harmonogram „ XIV Rodzinnego Biegu Gdańszczan”

  • 8:00-9:30 ostateczna rejestracja uczestników indywidualnych w Biurze Zawodów 
  • 9:00-9:45 występy na scenie
  • 9:45-9:55 wspólna rozgrzewka uczestników
  • 9:55 - powitanie uczestników
  • 10:00 start XIV Rodzinnego Biegu Gdańszczan
  • 11:00-11:30 wręczenie nagród - zakończenie imprezy

 

W Rodzinnym Biegu Gdańszczan może wystartować 1500 osób
W Rodzinnym Biegu Gdańszczan może wystartować 1500 osób
fot. GZSiSS

 

Zmiany w ruchu drogowym 

Organizatorzy XIV Rodzinnego Biegu Gdańszczan apelują o zaplanowane korzystanie z samochodu w dniu biegu tj. 8 czerwiec i w rejonie trasy biegu i w godzinach zamknięcia części ruchu kołowego uniknąć utrudnień wyjazdu z posesji i parkingów. W przypadku konieczności wyjazdu, właściciele pojazdów proszeni są o zaparkowanie wcześniej samochodu w takim miejscu, z którego będzie można wyjechać swobodnie, nie powodując przy tym zagrożenia dla uczestników biegu. 

W dniu biegu - sobota, 8 czerwca - w godzinach od 6:00 do 14:00 nastąpi całkowite zamknięcie ulicy Szafarnia. 

Orientacyjny czas kaskadowego włączania ruchu na ulicach to godz. 12.00. Dotyczy ulic: Szafarnia nr 6 - Ołowianka, Parking przy Gdańskiej Filharmonii, Kładka nad Motławą, Wartka, Grodzka, Wapiennicza, Karpia, pl. Obrońców Poczty Polskiej, Zamkowa, Olejarna, U Furty, Grobla IV, Grobla III, Grobla II, Grobla I, Świętego Ducha, Krowia, Klesza, Chlebnicka, Kuśnierska, Długi Targ, Zielony Most, Stągiewna, Długie Ogrody, Szafarnia.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przebiegiem trasy biegu po drogach publicznych, na których porusza się linia autobusowa nr 100, w sobotę, 8 czerwca, funkcjonowanie w/w linii zostanie wstrzymane w godzinach od 10:00 do 11:00. 

Użytkownikom dróg przypominamy o konieczności stosowania się do poleceń Policji oraz osób kierujących ruchem drogowym.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl