Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz: "Będę wnioskował o delegalizację ONR"

- W Gdańsku nie ma zgody na faszyzm, na działania wymierzone w demokrację. Tchórze z zielonymi flagami nie mieli odwagi zgłosić manifestacji pod szyldem swojej organizacji. Skryli się za plecami anonimowej mieszkanki Gdańska - mówił prezydent miasta Paweł Adamowicz podczas specjalnej konferencji w niedzielę, 15 kwietnia, na ul. Szerokiej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz: "Będę wnioskował o delegalizację ONR"
A
A
data publikacji: 15 kwietnia 2018 r.

Część gdańszczan, w tym prezydent miasta, czuje się oszukana przez ONR
Część gdańszczan, w tym prezydent miasta, czuje się oszukana przez ONR
Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl

Obóz Narodowo-Radykalny obchodził w sobotę, 14 kwietnia, 84. rocznicę powstania. W legendarnym budynku Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej odbył się zjazd organizacji. Potem marsz ulicami Gdańska.

Władze miasta, choć wydały zgodę na zgromadzenie, nie wiedziały, że będzie to wydarzenie organizowane przez ONR. Wniosek zgłoszony został przez osobę prywatną, kobietę o inicjałach MK.

W niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 15.30 prezydent Adamowicz zwołał specjalną konferencję prasową na ul. Szerokiej przy Galerii Miejskiej. Zapowiedział, że złoży wniosek o delegalizację ONR.

Prezydent Adamowicz mówił m.in.:

W Gdańsku nie ma zgody na faszyzm, na działania wymierzone w demokrację. Tchórze z zielonymi flagami nie mieli odwagi zgłosić manifestacji pod szyldem swojej organizacji. Skryli się za plecami anonimowej mieszkanki Gdańska.

Kiedy prezes Kaczyński, premier Morawiecki i minister Ziobro zdelegalizują organizację zwalczającą ustrój demokratyczny?

Podczas konferencji oprócz prezydenta Gdańska wypowiadał się Krzysztof Domagalski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Gdańsku.


ZOBACZ ZAPIS CAŁEJ KONFERENCJI


Na portalu FB pojawiło się wydarzenie, na które w sobotę, 21 kwietnia zaprasza Paweł Adamowicz - Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu! 

W sobotę 14 kwietnia przez Gdańsk przemaszerowała manifestacja ONR. To marsz, który wzbudził wściekłość i przerażenie. Wszystkich, którym bliskie są ideały demokracji, wolności i otwartości zapraszam w sobotę 21 kwietnia o godzinie 12.00 przed Ratusz Głównego Miasta. Zbierzmy się w prodemokratycznej i antyfaszystowskiej demonstracji! Pokażmy, że Gdańsk to kolebka wolności i nikt tego nam nie odbierze!


Czytaj także:

ONR w Stoczni Gdańskiej. Paweł Adamowicz: - Gdańsk i gdańszczanie zostali obrażeni-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora