PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

EURO 2020. Gdańsk i Sopot bazą reprezentacji Polski podczas piłkarskich mistrzostw Europy

EURO 2020. Gdańsk i Sopot bazą reprezentacji Polski podczas piłkarskich mistrzostw Europy
PZPN ogłosił w piątek, 30 kwietnia, że bazą piłkarskiej reprezentacji Polski w trakcie mistrzostw Europy będzie Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie, a miejscem treningów Arena Gdańsk w Letnicy. Biało-czerwoni z Gdańska będą wylatywali na mecze grupowe EURO 2020 do Sankt Petersburga i Sewilli.
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny i kilku innych ich kolegów z reprezentacji doskonale znają stadion w Letnicy. Na zdjęciu 31 maja 2016 roku podczas treningu przed meczem z Holandią
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny i kilku innych ich kolegów z reprezentacji doskonale znają stadion w Letnicy. Na zdjęciu 31 maja 2016 roku podczas treningu przed meczem z Holandią
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Pierwotnie baza biało-czerwonych miała znajdować się w ośrodku Portmarnock pod Dublinem. W stolicy Irlandii reprezentacja Polski miała rozegrać grupowe mecze Euro 2020 ze Słowacją i Szwecją a spotkanie z Hiszpanią w Bilbao. 

Oba miasta - Dublin i Bilbao - nie dały gwarancji wpuszczenia na trybuny przynajmniej części kibiców, a to był warunek UEFA, aby zachować prawo współorganizacji turnieju. Ostatecznie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze Polacy zagrają w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją) i Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).

W piątek, 30 kwietnia, Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że bazą biało-czerwonych będą Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie oraz Arena Gdańsk w Letnicy, gdzie piłkarze będą trenowali. Drużyna narodowa w Sopocie stawi się 9 czerwca. 


W komunikacie PZPN czytamy m.in. o planach reprezentacji Polski:

17 maja 2021 roku o godzinie 12:00 selekcjoner Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy. 1 czerwca poznamy zaś ostateczny skład biało-czerwonych na turniej finałowy EURO 2020.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa od 24 maja do 9 czerwca. Przed turniejem drużyna narodowa rozegra dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień (8 czerwca) później z Islandią w Poznaniu. 9 czerwca biało-czerwoni zameldują się w Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, który będzie oficjalną bazą drużyny narodowej w trakcie EURO 2020. Reprezentacja Polski będzie zaś trenowała na Arenie Gdańsk.Mistrzostwa Europy 2020 ze względu na pandemię zostały przesunięte na 2021 rok. Rozgrywane będą w 11 miastach: Baku (Azerbejdżan), Kopenhaga (Dania), Londyn (Anglia), Monachium (Niemcy, Budapeszt (Węgry), Rzym (Włochy), Amsterdam (Holandia), Bukareszt (Rumunia), Petersburg (Rosja), Glasgow (Szkocja), Sewilla (Hiszpania). 

Początek turnieju 11 czerwca, finał 11 lipca w Londynie. 

 

Zanim reprezentacja Polski przyjedzie do Trójmiasta, to na Arenie Gdańsk 26 maja odbędzie się finał Ligi Europy. O występ na stadionie w Letnicy rywalizują w półfinałach tych rozgrywek Manchester United z AS Roma oraz Villarreal z Arsenal Londyn. Finalistów poznamy 6 maja późnym wieczorem.

Manchester United prawie pewny gry w finale Ligi Europy. Kto jeszcze w maju przyjedzie do Gdańska?

Finał Ligi Europy w Gdańsku. Do meczu został równo miesiąc - czy wpuszczą kibiców na stadion?

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl