Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rewitalizacja Oruni. Punkt informacyjny dla mieszkańców

W czwartek, 16 sierpnia, na Oruni rozpoczyna działalność punkt informacyjny Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska. W każdą trzecią środę miesiąca przedstawiciele BRG będą pełnić dyżury w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” przy ul. Gościnnej 14.

Rewitalizacja Oruni. Punkt informacyjny dla mieszkańców
A
A
data publikacji: 16 sierpnia 2017 r.

Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań
Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań
mat.prasowe BRG

Orunia znalazła się na liście czterech obszarów objętych projektami rewitalizacji. W latach 2018-2022 zostaną tutaj zainwestowane środki w wysokości ponad 22 mln zł, z czego blisko 70 procent wyniesie dofinansowanie unijne. Orunian czekają więc zmiany. Poprawi się infrastruktura - zostaną zagospodarowane podwórka i skwery, powstaną nowe ścieżki spacerowe, pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, zostanie zamontowany monitoring i oświetlenie.

Prace będą dotyczyć także Rynku Oruńskiego, gdzie m.in. zaplanowano rewaloryzację zieleni oraz remont nawierzchni dróg. W projekcie przewidziano również remonty budynków komunalnych i należących do wspólnot. Ponadto, na potrzeby działań z zakresu usług społecznych, jeden lokal zostanie zmodernizowany, a drugi powstanie na jego zapleczu. Remont przejdzie również oruński ratusz, gdzie swoją siedzibę znajdzie mediateka.

- Przedsięwzięcia przewidziane w projektach rewitalizacji to nie wszystkie działania, które mają miejsce na Oruni. Jest ich znacznie więcej. Obecnie trwa rewaloryzacja Parku Oruńskiego, jest budowany basen, trwa remont Traktu św. Wojciecha. W przyszłym roku ruszą kolejne remonty. Mieszkańców, którzy chcą poznać szczegóły prac , serdecznie zapraszamy na nasze spotkania. Przez najbliższych kilka lat w każdą trzecią środę miesiąca będziemy dyżurować w Gościnnej Przystani i odpowiadać na wszystkie pytania związane z rewitalizacją - mówi Paweł Tatarczuk z Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego Biura Rozwoju Gdańska. Pierwszy dyżur odbędzie się 16 sierpnia w godz. 17:00-18:00.

Harmonogram spotkań informacyjnych:

  • pierwsza środa miesiąca – Dolne Miasto i Stare Przedmieście z Placem Wałowym – ul. Reduta Wyskok 2 (Inkubator Sąsiedzkiej Energii), godz. 16:00-18:00,
  • druga środa miesiąca – Biskupia Górka i Stary Chełm – ul. Biskupia 4 (Dom Sąsiedzki/Stowarzyszenie Waga) – godz. 16:00-18:00,
  • trzecia środa miesiąca – Orunia – ul. Gościnna 14 (Gościnna Przystań),
  • ostatnia środa miesiąca – Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście – ul. Strajku Dokerów 5 (CSW Łaźnia 2) – godz. 16:00-18:00


Czytaj także:

Orunia - podmiejski klimat w sercu miasta-
Monika Domachowska (0)
Biuro Rozwoju Gdańska
więcej tekstów autora
-
Monika Domachowska (0)
Biuro Rozwoju Gdańska
więcej tekstów autora