Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Remonty chodników. Tym razem w centrum Gdańska. Gdzie konkretnie?

Spacery po Starym i Głównym Mieście będą jeszcze przyjemniejsze. A to dlatego, że szykują się remonty chodników i jezdni kilku znajdujących się tu ulic: Grobla II, Grobla III, Grobla IV, Straganiarskiej i Łagiewniki.

Remonty chodników. Tym razem w centrum Gdańska. Gdzie konkretnie?
A
A
data publikacji: 02 sierpnia 2016 r.
Ul. Grobla II za kilka miesięcy zyska piękny granitowy chodnik.
Ul. Grobla II za kilka miesięcy zyska piękny granitowy chodnik.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

We wtorek, 2 sierpnia, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, otworzyła oferty, które wpłynęły w ramach przetargu na modernizację i remonty chodników na wspomnianych ulicach. Przystąpiły do niego trzy firmy:

  • Eurovia, która za wykonanie prac zażyczyła sobie 2 549 908,95 zł
  • Konsorcjum Firm: lider - Trakt oraz członkowie - Jumar i Drogomet, którzy wycenili prace na 3 919 538,06 zł
  • Prasbet z wyceną na 2 609 003,57 zł

Specjaliści z DRMG obecnie analizują zgłoszone propozycje.


Jakie prace zaplanowano?
 

Niektóre ulice Starego i Głównego Miasta wymagają remontów jezdni.
Niektóre ulice Starego i Głównego Miasta wymagają remontów jezdni.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Na ul. Straganiarskiej odtworzona zostanie brukowa nawierzchnia jezdni. Położona zostanie tu kostka granitowa typu starobruk, zastępując obecną nawierzchnię bitumiczną. W miejscu chodnikowych płytek betonowych pojawią się płyty granitowe, w kolorze szarym. Przy okazji wykonane zostaną też zabruki pod stojaki rowerowe i pojawi się architektura, w tym kosze na śmieci. Na odcinku od ul. Różanej do ul. Warzywniczej, położone zostaną chodnikowe płytki betonowe w kolorze różowym.

Na ul. Łagiewniki zaplanowano obustronny remont chodników na odcinku od ul. Heweliusza do ul. Gnilnej. Wykonane zostaną też zjazdy do przyległych działek i budynków. Obecnie chodniki na tej ulicy mają różny kształt. Znajdują się tu i płytki i kostka betonowa. Po remoncie wszystko zostanie ujednolicone. Chodniki wykonane zostaną z płytki betonowej, a układane będą w karo. Znajdujące się tu betonowe krawężniki zastąpione zostaną kamiennymi w kolorze różowym.

Na ul. Grobla II wyremontowany zostanie chodnik po wschodniej stronie jezdni. Obecny wykonany jest z płytek betonowych, a nowy będzie z kostki i płyt granitowych. Zmiany czekają też krawężniki - betonowe zastąpione zostaną granitowymi w kolorze czerwonym.

Podobnie sytuacja będzie wyglądała przy ul. Grobla III.

Przy ul. Grobla IV wymieniony zostanie chodnik znajdujący się po wchodniej stronie ulicy i zlikwidowany zostanie zieleniec znajdujący się pomiędzy chodnikiem a jezdnią. Ta zostanie również wyremontowana. W ramach prac usunięta zostanie warstwa bitumiczna i położona kostka kamienna. Tworzące chodnik płytki betonowe zastąpione zostaną kostką i płytami granitowymi. Zaplanowano tu także nasadzenia drzew, a konkretnie graba pospolitego. Wzdłuż ulicy pojawią się także stylizowane ławki i kosze na śmieci.

- Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada 2016 roku - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora