PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Remont ulicy Stary Rynek Oliwski - roboty prowadzone w nocy

Remont ulicy Stary Rynek Oliwski - roboty prowadzone w nocy
W poniedziałek, 21 października, wznowione zostały prace remontowe na ul. Stary Rynek Oliwski. Od wtorku, 22 października, roboty będą prowadzone w nocy - wówczas odcinkowo będzie wyłączany jeden pas ruchu, w ciągu dnia ruch nadal będzie dwukierunkowy.
Układanie nowej nawierzchni na ulicy Stary Rynek Oliwski
Układanie nowej nawierzchni na ulicy Stary Rynek Oliwski
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Zaplanowane przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną prace na ul. Stary Rynek Oliwski prowadzone są od sierpnia, dotyczą odcinka od wysokości wiaduktu nad Potokiem Oliwskim do skrzyżowania ul. J. Kanapariusza i Polanki.

W ramach inwestycji wymienione zostaną: wodociąg na odcinku około 240 m, przyłącza wodociągowe oraz wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni na tym odcinku drogi. Część nowej nawierzchni jest już położona. 

W weekend, 19-20 października, roboty zostały wstrzymane, aby usprawnić mieszkańcom i turystom dotarcie do gdańskiego zoo. W tych dniach wstęp do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego był bezpłatny. 

To był weekend darmowych atrakcji w podziękowaniu za znakomitą frekwencję wyborczą. ZOO i ECS odwiedziły tłumy


- W poniedziałek i wtorek (21-22 października - red.) wznowione zostały prace remontowe na ulicy Stary Rynek Oliwski. W związku z czym pojawią się tam punktowe utrudnienia w ruchu, który odbywać się będzie dwukierunkowo. Od wtorku roboty będą prowadzone w nocy. Wówczas odcinkowo będzie wyłączany jeden pas ruchu, w ciągu dnia ruch nadal będzie dwukierunkowy - informuje Agnieszka Klugmann z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. 

 

Wykonawcą inwestycji jest EUROVIA POLSKA SA. Koszt to 1 436 200 złotych, z czego zakres prac wodociągowych (GIWK) to 610 770,31 zł, a zakres prac drogowych (nadzorowanych przez jednostkę miejską DRMG) to 825 429,73 zł.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl