PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Na nowo w środku i na zewnątrz. Remont siedziby Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin

Na nowo w środku i na zewnątrz. Remont siedziby Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin
Montaż stalowych schodów, wymiana stolarki, renowacja stropu to niektóre z prac remontowych trwających w lokalu Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin mieszczącym się od ośmiu lat na Dolnym Mieście. Modernizacja centrum pozwoli na przystosowanie lokalu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Fundacja FOSA prowadzi też inne inicjatywy. Nz Otwarcie Centrum Aktywizacji Społecznej na Dolnym Mieście
Fundacja FOSA prowadzi też Centrum Aktywizacji Społecznej na Dolnym Mieście. Nz otwarcie centrum w 2017 roku 
Grzegorz Mehring/www.gdansk.plLokal znajduje się przy ul. Radnej 3/2 w Gdańsku i należy do gdańskich zasobów komunalnych. Prace budowlane to m.in. zmiana układu ścian wewnętrznych, montaż schodów stalowych z platformą, wykonanie wejścia od strony podwórza, wymiana stolarki, renowacja stropu i wyposażenie wnętrz. Dzięki tym zmianom lokal będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i do działalności Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin prowadzonego przez Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na koniec stycznia 2019 roku.

Remont centrum to jedno z działań w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu rewitalizacji Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia. FOSA działa na Dolnym Mieście od 2010 roku, od 2017 roku swoją działalnością obejmuje także Stare Przedmieście. Fundacja zapewnia rodzinom z tego terenu wielospecjalistyczne wsparcie - to przede wszystkim konsultacje wspierające mieszkańców w ciężkich sytuacjach i działania integrujące lokalną społeczność.

Działalność Centrum Wsparcia i Terapii Rodzin przy ul. Radnej jest skierowana do dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Szczególną opieką otoczono rodziny z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi. Rekrutacja jest prowadzona także wśród borykającej się z różnego rodzaju problemami młodzieży i młodych dorosłych. Dla każdej osoby zostanie opracowana indywidualna ścieżka reintegracji.

W lokalu można też skorzystać z konsultacji psychologicznych i pedagogicznych i terapii grupowej. W planach są m.in. treningi umiejętności społecznych dla młodych osób mających trudności w budowaniu trwałych relacji. Uczestnicy zajęć otrzymają też pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, wynikających z wieku dorastania czy rówieśniczych. W lokalu przy ul. Radnej będzie też prowadzony punkt interwencji kryzysowej, w którym będzie można skorzystać z natychmiastowej pomocy psychologicznej, a także z poradnictwa socjalnego i prawnego.


Czytaj także: 

Dostępna w Gdańsku: wyjątkowa metoda wsparcia psychologicznego dla rodzin

Osoby z zaburzeniami psychicznymi pod dobrymi skrzydłami


oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl