Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Remont al. Grunwaldzkiej. Uwaga, kierowcy - kolejne utrudnienia w ruchu

Rozpoczął się jeden z ostatnich etapów prac związanych z modernizacją "oliwskiego" odcinka al. Grunwaldzkiej. W związku z tym drogowcy planują zamykanie kolejnych pasów jezdni. W nadchodzącym tygodniu planowane są zmiany w organizacji ruchu w kierunku do Gdańska Wrzeszcza. Uważajcie na drodze!

Remont al. Grunwaldzkiej. Uwaga, kierowcy - kolejne utrudnienia w ruchu
A
A
data publikacji: 12 sierpnia 2018 r.
Remont al. Grunwaldzkiej powinien zakończyć się do końca wakacji
Remont al. Grunwaldzkiej powinien zakończyć się do końca wakacji
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Zamykane będą kolejne pasy przebudowywanej jezdni: najpierw pas prawy i środkowy, następnie środkowy i lewy. W tym czasie, bez zmian, utrzymany będzie ruch pieszy i rowerowy w rejonie placu budowy. Aby skrócić czas prowadzenia robót, te prowadzone będą także w godzinach nocnych.

Harmonogram prac:

- W niedzielę, 12 sierpnia, od godz. 6, do godzin porannych w poniedziałek ,13 sierpnia, zawężono ruch na odcinku od stacji paliw w okolicy skrzyżowania z ul. Abrahama do marketu budowlanego

- Od środy, 15 sierpnia, od godz. 16, do poniedziałku, 20 sierpnia (godziny poranne) zaplanowano zawężenie ruchu na odcinku od skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Opacką do skrzyżowania z ul. Derdowskiego oraz od okolic Olivia Business Centre do Alchemii

W tym czasie na poszczególnych odcinkach jezdnia będzie frezowana, a następnie położone zostaną na niej warstwy wiążące nawierzchni.

Remont al. Grunwaldzkiej, prowadzony na odcinku o długości 1,9 km, rozpoczął się w połowie lipca br. Prace pochłoną 10,7 mln zł.

Ulica jest przebudowana na odcinku od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama.

Prace podzielono na trzy odcinki:

  • odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;

  • odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;

  • odcinek III - od wysokości budynku nr 531 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.

W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie także remont kanalizacji deszczowej, wymiana nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowa i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

DRMG

To kolejny już remont odcinka gdańskiej arterii w ostatnich latach. W 2016 roku zmodernizowano nawierzchnię na odcinku od ul. Klonowej do ul. Kościuszki i od ul. Kościuszki do ul. Braci Lewoniewskich na jezdni w kierunku Sopotu. W roku ubiegłym wyremontowano z kolei odcinek od ul. Braci Lewoniewskich do ul. Abrahama, także na jezdni w kierunku Sopotu.

-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl