PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Ostatnie dni rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych. Zapisy kończą się w piątek, 12 marca

Ostatnie dni rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych. Zapisy kończą się w piątek, 12 marca
Trwa internetowa rekrutacja do gdańskich przedszkoli i szkół podstawowych. Opiekunowie dzieci na podjęcie decyzji mają czas do piątku, 12 marca, do godz. 16.00. W tym roku z powodu pandemii COVID-19, nie odbyły się dni otwarte gdańskich podstawówek, jednak wszelkie informacje o ofercie placówek można znaleźć na ich stronach internetowych.
Opiekunowie dzieci na podjęcie decyzji o ich zapisaniu do przedszkoli i szkół mają czas do piątku, 12 marca, do godz. 16.00
Opiekunowie dzieci na podjęcie decyzji o ich zapisaniu do przedszkoli i szkół mają czas do piątku, 12 marca, do godz. 16.00
fot. www.gdansk.pl

 

Rekrutacja internetowa do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach i klas pierwszych możliwa jest na stronie internetowej z naborem kandydatów i potrwa jeszcze do piątku, 12 marca, do godziny 16.00. Szczegóły dotyczące rekrutacji są dostępne na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej.

- Aktualny rok szkolny naznaczony jest pandemią koronawirusa. Skutki obowiązujących obostrzeń sanitarnych dotykają wszystkich w szkolnych społecznościach. Dbając o bezpieczeństwo zarówno nauczycieli, rodziców, jak i samych dzieci nie przeprowadzamy w tym roku dni otwartych w gdańskich podstawówkach. Rodziców i opiekunów sześciolatków zachęcam do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty. Wszelkiej informacji w przypadku pytań udzielają również pracownicy gdańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej pójścia dzieci do szkoły - podkreśla Monika Chabior, zastępczyni prezydent ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Rekrutacja do przedszkoli połączona jest z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Warto pamiętać, że zerówki działające przy szkołach zapewniają takie same warunki, jak te w przedszkolu, czyli dwóch nauczycieli, możliwość całodziennego wyżywienia, 10-godzinną bezpłatną opiekę, a także opiekę podczas ferii zimowych i letnich w ramach organizowanego dyżuru. Dodatkowym atutem szkolnej zerówki może być np. szkolna baza sportowa, z której korzystać mogą również przedszkolaki z zerówki szkolnej.

Dziecko, któremu Prezydent wskazał, jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła w obwodzie, której dziecko mieszka, na wniosek rodziców jest przyjmowane do klasy pierwszej tej szkoły podstawowej bez przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Rodzice nie dokonują rejestracji w elektronicznym systemie rekrutacji na Gdańskiej Platformie Edukacyjnej. Wniosek o kontynuowanie nauki w klasie pierwszej należy złożyć w szkole, do której dziecko obecnie uczęszcza do piątku, 12 marca, do godz. 16.00.

Witajcie w gdańskiej szkole

Rodzice, którzy oddają swoje dzieci pod opiekę gdańskich placówek oświatowych mogą też skorzystać z pakietów powitalnych dla dzieci, rodziców i opiekunów z doświadczeniem migracji! Pakiety są przygotowane z myślą o nowych uczniach i uczennicach, którzy przyjechali do Gdańska z innych krajów. Publikacja zawiera dodatkowe treści dla rodziców i opiekunów, oraz specjalnie wyznaczone miejsca do wpisywania informacji przez nauczycielki i nauczycieli. Znajdują się tu informacje dotyczące zarówno systemu edukacji i środowiska szkolnego oraz miejsc i możliwości, dzięki którym uczniowie i uczennice mogą poradzić sobie w trudnych sytuacjach, a także rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Publikacja jest do pobrania w językach: rosyjskim, ukraińskim, angielskim i polskim na stronie Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.

 

Patryk RosińskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Patryk Rosiński - najnowsze
Patryk RosińskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Patryk Rosiński - najnowsze