PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rekrutacja do gdańskich przedszkoli i zerówek

Rekrutacja do gdańskich przedszkoli i zerówek
Trwa internetowa rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych i przedszkoli. W Gdańsku dla przedszkolaków przygotowano około 10 tysięcy miejsc, a w zerówkach przy szkołach podstawowych czeka ponad 2 800 miejsc. W rekrutacji rodzice deklarują wybór maksymalnie 5 placówek. Dodatkowe punkty otrzymają dzieci szczepione zgodnie z kalendarzem.
W przedszkolach przygotowano około 10 tysięcy miejsc, a w zerówkach przy szkołach podstawowych - ponad 2 800
W przedszkolach przygotowano około 10 tysięcy miejsc, a w zerówkach przy szkołach podstawowych - ponad 2 800
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Na złożenie wniosku rekrutacyjnego rodzice mają czas do 13 marca, do godziny 15.00. O przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń. W rekrutacji rodzice deklarują wybór maksymalnie 5 placówek. Rekrutacji należy dokonać za pośrednictwem strony portal.edu.gdansk.pl

W tym roku w Gdańsku doszło nowe, dodatkowe kryterium przyjmowania dzieci do przedszkoli. Dzieci szczepione zgodnie z kalendarzem otrzymają dodatkowe 19 punktów.


Rekrutacja do przedszkoli

Rekrutacja do przedszkoli połączona jest z rekrutacją do oddziałów przedszkolnych w szkołach. Warto pamiętać, że zerówki działające przy szkołach zapewniają takie warunki, jak te w przedszkolu, czyli całodzienne wyżywienie, 10-godzinną bezpłatną opiekę, a także opiekę podczas ferii zimowych i letnich w ramach organizowanego dyżuru.

Dla przedszkolaków przygotowano w około 10 tyś. miejsc, z czego blisko 6 900 w przedszkolach samorządowych. W zerówkach przy szkołach podstawowych czeka ponad 2 800 miejsc, a w klasach pierwszych ponad 4 100 miejsc.

zasady rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021


Rekrutacja w klasach pierwszych

Do klas I na rok szkolny 2020/2021 przyjmowane są dzieci 7-letnie (rocznik 2013) objęte obowiązkiem szkolnym oraz dzieci 6-letnie (rocznik 2014) na wniosek rodzica, jeżeli dziecko w poprzednim roku korzystało z wychowania przedszkolnego lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Wolę nauki dziecka w szkole obwodowej, wystarczy potwierdzić za pomocą Gdańskiej Platformy Edukacyjnej, następnie wydrukować zgłoszenie i złożyć w szkole obwodowej. Natomiast w przypadku chęci nauczania w szkole podstawowej poza obwodem należy przejść rekrutację internetową. W takim przypadku można wskazać maksymalnie trzy szkoły wyboru, a wydrukowany wniosek rekrutacyjny zanieść do szkoły pierwszego wyboru.

Zasady rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

 

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze