Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rekordowe infoShare - zapisz się na największą konferencję technologiczną w Europie Środkowej

To będzie już 12. edycja infoShare - w dniach 22 i 23 maja w AmberExpo uczestnicy konferencji otrzymają kompendium wiedzy na temat trendów w nowych technologiach, skutecznych sposobów budowania marki oraz inwestowania. A wszystko to podane przez praktyków, wśród których będą światowe gwiazdy technologicznego biznesu.

Rekordowe infoShare - zapisz się na największą konferencję technologiczną w Europie Środkowej
A
A
data publikacji: 18 maja 2018 r.
infoShare, czyli dzielenie się informacją - na poszczególnych scenach konferencji...
infoShare, czyli dzielenie się informacją - na poszczególnych scenach konferencji...
infoShare

Na początku 2018 r. Grzegorz Borowski, prezes Fundacji Infoshare, która organizuje konferencję infoShare, ogłaszał że spodziewa się w tym roku rekordowej liczby uczestników. I nie pomylił się: 14 maja liczba osób, które zarejestrowały swój udział w infoShare przekroczyła siedem tysięcy (w 2017 r.  - było ich 5,5 tys.).

Rosnące zainteresowanie odbywającym się w ramach dwudniowej konferencji konkursem dla startupów pokazuje, że znaczenie gdańskiego infoShare systematycznie rośnie także w środowisku młodych firm - dokładnie 493 startupy z 46 krajów całego świata zgłosiły się do tegorocznej edycji Startup Contest (rok temu: 200 z 20 krajów).     

Warto zaznaczyć, że 80 proc. zgłoszeń pochodziło od firm zagranicznych - mówi Paulina Bochenek, menedżer ds. PR i komunikacji infoShare. - Systematycznie pracujemy nad komunikowaniem naszego wydarzenia do środowiska startupów i do inwestorów na całym świecie. Statystyki świadczą o tym, że nasza praca przynosi rezultaty.

...ale także podczas bliższych spotkań
...ale także podczas bliższych spotkań
infoShare

Kto pierwszy, ten taniej

Paulina Bochenek podkreśla, że zapisy na udział w infoShare są cały czas otwarte, a hale AmberExpo, w których odbywa się wydarzenie bez problemu przyjąć mogą kolejne dwa tysiące gości.   

Oczywiście lepiej było zgłosić swój akces wcześniej niż na ostatnią chwilę - na dwa tygodnie przed wydarzeniem podrożały wszystkie bilety i zapłacić trzeba nawet za bezpłatny dotąd “basic pass”. Jednak cena 50 zł (61 brutto) za dostęp do trzech z siedmiu scen infoShare, wydarzeń dodatkowych i strefy expo nie odstrasza entuzjastów świata nowych technologii oraz studentów (dla tej grupy odbiorców przeznaczony jest basic pass) i, jak informują organizatorzy, bilety “last minute” wciąż są kupowane. 

Siedem scen, 150 wystąpień

W ramach infoShare 2018 przygotowano siedem scen, na których w trakcie dwóch dni konferencji eksperci z całego świata omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości europejskiego rynku technologicznego. Tegoroczna edycja to kompendium wiedzy na temat trendów w nowych technologiach, skutecznych sposobów budowania marki oraz inwestowania. infoShare 2018 to także dostęp do rozwiązań technologicznych aż 250 startupów z całej Europy, które zaprezentują swoje świeże pomysły w ramach sceny Startup (Startup Stage).

Jedna z głównych scen - Inspire Stage należeć będzie do światowej skali praktyków biznesu. Wystąpi tu m.in Tim Jackson, założyciel Walking.vc, który opowie o skalowaniu biznesu i o tym, jak zapewnić mu rynkowy sukces. Prelekcje przygotowali także: Robin Wauters z Tech.eu oraz Pocket Sun - założycielka SoGal Ventures, Peter Cowley - anioła biznesu i Michał Sadowski z Brand24. Michał Szafrański opowie zaś o zaufaniu, nazywanym “walutą przyszłości” i o tym, jak zarobić na prowadzeniu bloga. Eric Siu, dyrektor generalny Single Grain, zdradzi jak pozyskać klientów takich jak Amazon czy Uber i zbudować sprawdzony system generowania leadów.

Rok temu 5,5 tys. uczestników, w bieżącym ponad 7 tys. - rejestracja przed wejściem na teren infoShare
Rok temu 5,5 tys. uczestników, w bieżącym ponad 7 tys. - rejestracja przed wejściem na teren infoShare
infoShare

Na Marketing Stage zobaczymy Janinę Bąk z janinadaily.com oraz Kamila Kozieła z prezART, którzy opowiedzą, jak tworzyć treści budujące społeczność. Rahim Blak, współzałożyciel Click Community i Edrone opowie, czy warto inwestować w markę osobistą i jak wpływa ona na rozwój kariery i biznesu. Wśród ekspertów znalazł się także Wojtek Mazur z Elephate, Artur Kurasiński z MUSE, Chris Kubby z Kubb&co, Brian Fanzo co-founder iSocialFanz oraz Jakub Cyran z GO.PL i wielu innych.

Nie sposób wymienić wszystkich prelekcji i warsztatów, które odbędą się w tym czasie w AmberExpo. Dość powiedzieć, że w wydarzeniu bierze udział ponad 150 mówców.

infoShare to nie tylko wykłady i warsztaty, to także przestrzeń targowa
infoShare to nie tylko wykłady i warsztaty, to także przestrzeń targowa
infoShare

infoShare łączy startupy i inwestorów

Jak już wspominaliśmy - do udziału w Startup Contest zgłosiło się w tym roku blisko 500 firm. Jury wyłoniło dwudziestkę półfinalistów, którzy w ciągu dwóch dni konferencji zaprezentują swoje rozwiązania przed jury. Do wygrania 20 tys. euro w gotówce od Miasta Gdańska.

W gronie półfinalistów są startupy z krajów europejskich (m.in. Czechy, Austria, Niemcy), ze Stanów Zjednoczonych i Izraela. Polskę reprezentuje sześć firm, w tym dwie z Gdańska.

Pierwsza - Biolumo, to startup młodych biotechnologów, bardzo już bliskich osiągnięcia celu: wyprodukowania przystępnych cenowo i szybko działających antybiogramów, które pomagać będą lekarzom w doborze odpowiednich antybiotyków dla pacjentów. Drugi gdański startup - Solutions4Tomorrow koncentruje się na rozwijaniu wydajnych i całkowicie autonomicznych platform bezzałogowych.

W zeszłym roku nagrodę w Startup Contest otrzymał FindAir - krakowski startup, który tworzy inteligentne rozwiązania dla osób chorujących na astmę.

Ale konkurs to nie jedyna szansa na zdobycie “zastrzyku finansowego” dla młodych firm. Startupy biorące udział w infoShare będą mogły zaprezentować się przed 150 inwestorami z Europy: aniołami biznesu, funduszami VC i CVC. Wśród nich będą m.in. Techstars, Breega Capital, Credo, Earlybird VC, Inventure czy Point Nine The Angel VC. Do zdobycia łącznie ponad 4 miliony złotych.

Rozmowy z inwestorami będą się odbywać podczas indywidualnych spotkań “speed dating”, umawianych przy użyciu dedykowanej aplikacji. W 2017 roku odbyło się ponad 1500 takich spotkań.

ZOBACZ FILM ZACHĘCAJĄCY DO UDZIAŁU W INFOSHARE`2018

Podczas infoShare odbędą się również liczne imprezy towarzyszące, od wydarzeń stricte towarzyskich w nieformalnej atmosferze, po zamknięte spotkania przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji konferencji:

InfoShare w Gdańsku. Jak szybko software zastąpi człowieka?-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora