PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rejestracja pojazdu w terminie albo wysokie kary pieniężne

Rejestracja pojazdu w terminie albo wysokie kary pieniężne
Wraz z nowym rokiem zaczną obowiązywać przepisy krajowe zgodnie, z którymi właścicielom pojazdów, którzy w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu nie dopełnią obowiązku rejestracji, będzie grozić kara w wysokości od 200 zł do 1000 zł.
Przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku, ale kary będą dotyczyły umów zawartych po 1 grudnia 2019 roku
Przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku, ale kary będą dotyczyły umów zawartych po 1 grudnia 2019 roku
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Kary dotyczą umów zawartych po 1 grudnia 2019 r. Niezbędnych formalności związanych z rejestracją pojazdów można dopełnić w Zespołach Obsługi Mieszkańców przy ul. Partyzantów i Milskiego.

Ustalonych przez ustawodawcę kar powinni spodziewać się wszyscy, którzy nie dopełnią, w terminie 30 dni od kupna, sprzedaży lub sprowadzenia pojazdu, obowiązku zarejestrowania pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej. Kary nie ominą też wszystkich tych, którzy nie zawiadomią o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP

Przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 ale kary będą dotyczyły umów zawartych po 1 grudnia 2019 r.

Wszelkie sprawy związane z rejestracją pojazdów, mieszkańcy mogą załatwiać w Zespole Obsługi Mieszkańców nr 1 przy ul. Partyzantów 74 oraz w Zespole Obsługi Mieszkańców nr 2 przy ul. Milskiego 1 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Warto przypomnieć, że istnieje możliwość dopełnienia formalności związanych z rejestracją pojazdów również w soboty. Zespól Obsługi Mieszkańców nr. 2 przy ul. Milskiego jest otwarty w dwie soboty w miesiącu.