PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Otwarto oferty w przetargu na rewitalizację Ratusza Oruńskiego. WIZUALIZACJE

Otwarto oferty w przetargu na rewitalizację Ratusza Oruńskiego. WIZUALIZACJE
W ramach projektu rewitalizacji gdańskich dzielnic dawny blask odzyskują kolejne obszary miasta. We wtorek, 3 marca, otwarto oferty w przetargu na przebudowę budynku dawnego Ratusza przy ul. Gościnnej wraz z adaptacją na cele społeczne. Zadanie realizowane jest w ramach projektu Rewitalizacja Oruni w Gdańsku.
ratusz 3
Realizacja inwestycji jest jednym z ważniejszych elementów projektu Rewitalizacji Oruni
wizualizacja: Kremer graf

 

Do Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska wpłynęło 6 ofert, z których najniższa opiewa na 5 mln 843 tys. zł. W gminnym budżecie na ten cel zabezpieczono 5 mln zł, są to środki na przebudowę i wyposażenie obiektu.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami aktualnie trwa weryfikacja złożonych przez oferentów dokumentów pod względem formalno-prawnym. O wynikach postępowania Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformuje m.in. w protokole umieszczonym na stronie internetowej.

 

ratusz 2
Przebudowany zostanie wewnętrzny układ pomieszczeń
wizualizacja: Kremer graf

 

Zgodnie z projektem w ramach zadania inwestycyjnego, przewiduje się zmianę sposobu użytkowania budynku. Przebudowany zostanie wewnętrzny układ pomieszczeń w sposób dostosowany do obowiązujących przepisów. Prace obejmą m.in. przebudowę instalacji, klatki schodowej, dostosowanie przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami - w tym montaż windy. Elewacje, dach i zewnętrzne elementy ozdobne budynku nie ulegną zmianie, natomiast przeprowadzone zostaną na nich prace konserwatorskie.

 

ratusz 1
W budynku ma się mieścić m.in. Miejska Biblioteka Publiczna 
wizualizacja: Kremer graf

 

Wykonane zostaną również prace wykończeniowe w tym zakup wyposażenia, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku. Realizacja inwestycji jest jednym z ważniejszych elementów projektu Rewitalizacji Oruni. Przebudowa Ratusza i nadanie mu nowych funkcji jakimi będą usługi społeczne to realizacja postulatów mieszkańców zgłaszanych podczas konsultacji społecznych. Przewidywana nowa funkcja budynku ma być prospołeczna. W budynku ma się mieścić siedziba Rady Dzielnicy a także filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Rozpoczęcie robót budowlanych przewidywane jest jeszcze przed wakacjami.


PLANOWANE ZMIANY NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

A-8 mala

 

A-9 mala

 

Realizowany projekt Rewitalizacji Oruni jest dofinansowany ze środków europejskich na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa pomorskiego z dn. 30.06.2017 r. Na całość projektu Gmina Miasta Gdańska przeznaczyła kwotę 39 547 380 zł z czego wartość dofinansowania wynosi 18 471 830 zł.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl