PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rakieta przedsiębiorczości. Gdańsk wspiera młody biznes

Rakieta przedsiębiorczości. Gdańsk wspiera młody biznes
Są młodzi i mają szansę na sukces w interesach. Mogą liczyć nie tylko na zastrzyk finansowy liczony w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy złotych, ale także na pięć miesięcy intensywnych szkoleń i opieki eksperckiej. Właśnie wyłoniono 20 firm, które weszły do półfinału.

Archiwum

Wybrane w pierwszym etapie projekty są bardzo różnorodne. Młodzi przedsiębiorcy chcieliby m.in. stworzyć aplikacje mobilne: pierwszą - ułatwiającą komunikację osobom głuchoniemym; drugą - zachęcającą cukrzyków do aktywności fizycznej. Jedna z firm pracuje nad stworzeniem internetowej społeczności turystycznej, inna chce tworzyć reklamy zewnętrzne z pomocą interaktywnych luster.

Wszystko - w ramach programu akceleracyjnego Starter Rocket, który jest realizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Impreza odbywa się po raz drugi i dla autorów innowacyjnych projektów z różnych branż jest formą wsparcia - nie tylko pod względem finansowym (kwota do uzyskania waha się między 30 a 980 tys. zł!), ale również merytorycznym.


Maksymalnie siedmiu

Laureatów programu czeka pięć miesięcy intensywnej pracy w każdy weekend. Przed nimi kilkaset godzin szkoleń, mentoringu, warsztatów i networkingu biznesowego pod okiem ekspertów z kraju i z zagranicy. Partnerami Starter Rocket`a są w tym roku firmy Axel Springer Plug&Play, Microsoft, PwC oraz Dentons - to właśnie m.in. ich pracownicy będą mentorami w programie i prowadzącymi warsztaty.

Zanim dojdzie do pięciu miesięcy akceleracji, wybrana w pierwszym etapie dwudziestka weźmie udział w Preparation Camp - trzydniowym spotkaniu eliminacyjnym połączonym ze szkoleniami, które pozwalają rozwinąć biznesowe pomysły (11-13 stycznia 2016 r.). Doradczynią gdańskich startupów będzie wówczas m.in. Cathy White z londyńskiego inkubatora przedsiębiorczości Seedcamp.

Po finałowych prezentacjach wyłonionych zostanie 5 - maksymalnie 7 -  laureatów, którzy skorzystają ze szkoleń i ze środków finansowych przeznaczonych na rozwój działalności.

- Wybierając dwudziestkę półfinalistów ocenialiśmy informacje zawarte w formularzach aplikacyjnych. Patrzyliśmy na kompletność zespołu, innowacyjność pomysłu oraz na potencjał wdrożeniowy na poziomie globalnym - mówi Magdalena Smolak z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. - Głównym zadaniem naszej akceleracji jest właśnie pomoc w rozwinięciu biznesu na rynku międzynarodowym.


Gdański finał w maju

Które z dwudziestu pomysłów przejdą dalej i ile z nich uda się zrealizować? Trudno powiedzieć. Najlepsi uczestnicy programu Starter Rocket zaprezentują się po pięciu miesiącach akceleracji podczas 10 edycji infoShare - konferencji inwestorów, startupowców i ekspertów z całego świata, która odbędzie się w Gdańsku w maju 2016 r.


Więcej informacji na temat programu Starter Rocket: www.starterrocket.co.

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze