PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rajska i Heweliusza. Przebudowa skrzyżowania, zmiana organizacji ruchu

Rajska i Heweliusza. Przebudowa skrzyżowania, zmiana organizacji ruchu
W poniedziałek, 22 października, rusza przebudowa skrzyżowania ulic Rajskiej i Heweliusza. W tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie. - W związku z prowadzonymi pracami drogowymi zmieni się organizacja ruchu w rejonie robót, która potrwa do 23 listopada - mówi Magdalena Kiljan z GZDiZ.
Skrzyżowanie ulic Rajska i Heweliusza
Skrzyżowanie ulic Rajska i Heweliusza
fot. gdansk.ukosne.pl

Ze względu na budowę wyniesionego skrzyżowania od 22 października ul. Heweliusza na odcinku od ul. Korzennej do ul. Rajskiej będzie drogą bez przejazdu.

Objazd do ul. Podwale Staromiejskie od strony Podwala Grodzkiego poprowadzony zostanie ulicami: Gnilną, Łagiewniki i Stolarską. Do ul. Korzennej będzie można dojechać Podwalem Staromiejskim i ul. Kowalską.

- Taka organizacja ruchu potrwa do 23 listopada. Prosimy kierowców o dostosowanie się do wprowadzonego oznakowania i zachowanie ostrożności - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Przebudowa realizowana jest w ramach umowy drogowej na podstawie art. 16. Ustawy o drogach publicznych. Umowa zawarta z spółą Rida Gdańsk dotyczy ulic: Rajska, Heweliusza, Podmłyńska, Podwale Staromiejskie, Pańska. Łączna wartość umowy wynosi 2 742 531,00 zł.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl